| EugeNNio a întrebat:

Unii schizofrenici chiar sunt posedati de diavol?

24 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Asa presupun unii, ca ar fi ceva influente satanice.Nu stiu sigur.

| FucktheSystem a răspuns:

Nu, posedații de diavol sunt de fapt schizofrenici.

| MMihai a răspuns:

Dar cine a răs de tine și te-a mințit că există Diavol?

| MMihai a răspuns:

Nu am vorbit de credința în Diavol, ci am negat că ar exista diavol. Neexistând diavol /diavoli, nu pot exista oameni posedați de diavoli.

| lifeForJesus a răspuns:

Sunt câțiva și aici pe site, ar trebui sa-i întrebi... eu cred ca sunt posedați de dracu!

| FucktheSystem a răspuns (pentru lifeForJesus):

Ne dai exemple?

| lifeForJesus a răspuns (pentru FucktheSystem):

Ma abțin, ca poate se ofera cineva voluntar... happy

| FucktheSystem a răspuns (pentru lifeForJesus):

Nu te abține, dă-mi și mie niște exemple că-s curioasă, vreau să știu dacă-s îndrăcităhee hee

| Maidanezul a răspuns:

E mare dandana pe aici, Biserica Ortodoxa nu se duce prin "Balamuce" sa faca Sf Molifte acelea sunt fooarte rare si numai preoti cu har le reusesc. Stiu de la tata cind a venit cu o nepoata care avea o interventie chirurgicala dificila se duce la Parintele Argatu la Manastirea Cernica o Spovedeste dar ioc Impartasita Parintele i-a spus ca va scapa cu bine si cind va veni la urmatoarea interventie chirurgicala o va impartasi daca tine Canonul.A avut perfecta dreptate Parintele dupa 5-6 ani a venit sa schimbe iar valva la inima cu canonul indeplinit. Chestie ff adevarata

| Raquella a răspuns:

Da,chiar sunt.

| Bogdanux a răspuns:

Poate posedati de schizofrenie...

| florin1979 a răspuns:

Nu, saracii sunt doar bolnavi psihicsad

| Birjaru a răspuns:

Sunt bolnavi atat tot...

| EugeNNio explică:

Credinta sa fie doar un efect placebo?

| EugeNNio explică:

Cine a zis ca crede in diavol mai Mihai?

| EugeNNio explică:

Eu cred ca un schizofrenic daca nu ar auzi de satana si de biserica nu ar mai fi posedat de diavolohee hee

| EugeNNio explică:

Cele mai vechi fosile, sunt, din cate am citit cele de dinozaur care sunt cu mult mai vechi decat cele ale umanoizilor.Itrebarea este:omul a fost creat dupa disparitia dinozaurilor, ca in biblie nu spune nimic despre asta si nu inteleg dupa ce sa ma iau, dupa biblie sau dupa stiinta adica dupa istorie? Voi ce credeti?

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Sunt oameni posedati:
Dar crestinii pot sa ii elibereze in Numele Mantuitorului.
Iată semnele care vor însoţi pe cei ce vor crede: în Numele Meu vor scoate draci; vor vorbi în limbi noi; vor lua în mână şerpi; dacă vor bea ceva de moarte, nu-i va vătăma; îşi vor pune mâinile peste bolnavi, şi bolnavii se vor însănătoşa."

Demon talking out of teenage girl(demon vorbeste printr-o fata)

http://www.youtube.com/watch?v=Yuer_zvPR0o

God gives a young girl new legs and a guy’s ribs healed!

http://www.youtube.com/watch?v=vXyijAVypT0&feature=related

Ochi vindecat:

http://www.youtube.com/watch?v=ZijMFLa8j1U&feature=related

Casting Out Demons

http://www.youtube.com/watch?v=I4mcJWFoBFY

DELIVERANCE From EVIL Spirit, That’s Responsible For KILLING Of 3 Sisters

http://www.youtube.com/......ttp?/watch

plus altele

Demon cast out, bump and pain disappears from neck after 25 years

http://www.youtube.com/watch?v=bnw9ySMxAtU

Evil Spirits are Real

http://www.youtube.com/watch?v=0Hzc1IVbIJY&feature=fvwrel

Eliberare de demoni

http://www.youtube.com/watch?v=vevXzaLz190&feature=related

So, you don’t believe in a miracles

http://www.youtube.com/watch?v=VCv7J284FU4

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca te refereai la epilepsici, si cunosc un caz, in acest sens, verisoara unei prietene foarte bune este demoniyata de multi ani face foarte urat in Biserica, si in general numai acolo face "crize"...Iar diagnosticul pus de doctori este epilepsie, la toate cazurile de acest gen. Bineinteles, sunt si epileptici care nu au treaba cu demonizari, cunosc si in acest sens o fata, careia ii place mult sa mearga la Biserica. in schimb, despre schizofrenici nu am auzit ca ar fi posedati de diavol pana acum.Voi cerceta

| EugeNNio explică (pentru anonim_4396):

Pai si atunci de cenu face un tratament pentru epilepsie?

| anonim_4396 a răspuns (pentru EugeNNio):

Ba da, urmeaza tratament, in ambele cazuri, acelasi tratament chiarhee hee
eu incercam sa subliniez faptul ca la asemenea cazuri posedatii de diavol sunt catalogati drept epileptici

| EugeNNio explică (pentru anonim_4396):

Urmeaza tratament in ambele cazuri, ce tratament face pentru posedare de demon si ce tratament pentru epilepsie chiar sunt curios?

| zuzapitika a răspuns:

Schizofrenicii nu sunt posedati de diavolhappy sunt bolnavi mintal...iti spun mai multe da-mi addd: kido_kid69

| ShiftyIsXtreme a răspuns:

Nu sunt posedati de diavol, sunt bolnavi mintal.