| BogdantheDreamer a întrebat:

Userul Dorugar posteaza un articol: http://www.evz.ro/......-isus.html in care se vorbeste despre inexistenta lui IIsus.

"Cercetătorul Michael Paulkovich vine cu o teorie incredibilă. Acesta susţine că Isus Hristos nu a existat niciodată."

Apoi la doua intrebari distanta da un raspuns unei tinere :

" Isus si-a sacrificat viata ca tu sa poti pacatui cat vrei"

Pai ai zis ca nu a existat niciodata! De ce minti? Mincinosule?
Te contrazici?

( http://www.tpu.ro/......-lui-isus/ )

Ca sa il citez intreb asta :

Cum va explicati acest comportament schizofrenic? Faci o negatie iar doua fraze mai jos o desfintezi si o aprobi :)?

Nu cumva sufera de dubla personalitate? Sau nu cumva este satanist, antichrist si unul din scopul lui e sa pacaleasca lumea, in schimbul unui "premiu" din partea Diavolului?

In viziunea mea e jalnic.

8 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Este un om amarat si singuratec, iubiti-l dar nu-i dati ocazia sa jignesca, daca insulta, ignorati-l sau spuneti o vorba buna la jignirile si insultele lui. Pare un om parasit de Dumnezeu si ce poate fi mai rau pe pamantul asta? crying

| ania a răspuns:

Trebuie să ne rugăm pentru el.Să-l binecuvântăm cu un destin asemănător cu al Apostolului Pavel, care dintr-un dușman foarte zelos al lui Iisus a devenit cel mai mare apărător al Lui.

| oprescudorin11 a răspuns (pentru ania):

Tare ma temeam ca Iisus are nevoie de aparatori ca Dorugar.
Pe mine m-a invatat ca Iisus a venit sa ma mantuiasca si cand colo, ce aflu? Ca Dorugar a venit sa-l mantuiasca pe Iisus Nazariteanul.
Frumoasa incercare!

| AvalohAlyn a răspuns:

Tipul asta, Dorugar e mai mult decat amuzant.Prin penibilitatile pe care le pune, imi intareste si mai mult credinta in Iisus.

| LePotato a răspuns:

"In viziunea mea e jalnic."

In viziunea mea, toti astia care "va bateti" sunteti jalnici

| AliGab a răspuns:

Un om nu trebuie neaparat sa fie satanist ca sa isi refuleze toata supararea pe Hristos sau sa isi justifice pacatele si modul sau de viata in mai mare sau mai mica masura prin incercarea de a demonstra inexistenta lui Dumnezeu sau nerecunoasterea firii dumnezeisti a Domnului nostru Iisus Hristos. De obicei cam la toate persoanele care incearca sa demonstreze ceva neadevarat exista aceasta contradictie si nu este necesar ca acea persoana sa aiba dubla personalitate sau sa fie nebun sau schizofrenic, ci pur si simplu se lupta cu el/ea insusi/insasi fara macar sa realizeze acest lucru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate era doar sarcastichee hee
Lasă, că *vine* el și ne lămurește. laughing
Dar dacă este cum zici tu, nu mă bag, deja mi-am luat ignore de la un user pentru că am făcut o observație similară cu asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puisor,chiar daca as crede ca Iisus hristos nu a existat,tot ar fi un model de iubire si de inaltare sufleteasca si un exemplu bun de urmat,fiindca orice om se viseaza desavarsit,ori sa devina candva desavarsit in toate,deci toti astia care lupta impotriva lui Iisus sant niste idioti,fiindca ei insisi se vor oameni,buni,oameni iubitori,oameni rapid ajutatori, dar lupta cu un ideal, pe care ar trebui sa-l atinga, ori pentru credinciosii crestini, Iisus este viu asa cum viu este cuvantul.