| AvalohAlyn a întrebat:

V-ar placea sa traim vesnic/etern aici pe Pamant(asa cum suntem acum)?

24 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu. Dar astept momentul cand pamantul va fi transformat in paradis si vom putea trai vesnic. Psalmul37:29

Răspuns utilizator avertizat
| danay72 a răspuns (pentru Ionut1492):

Vise care vor deveni realitate, conform Bibliei.

Răspuns utilizator avertizat
| Bacemi a răspuns:

Mie mi se pare destul de ok lumea în care trăim. Raportat la cine sunt eu acum. Nu ar mai lipsi decât consacrarea ca expert într-un domeniu și siguranța financiară, un venit lunar de minim 1000 de euro. Desigur nu pot vorbi în numele celor care mor de foame, sunt analfabeți și din diverse motive sunt sclavi, au vieți mizerabile și o speranță de viață extrem de mică. Nu știu cum va fi viața peste 100 de ani sau mai târziu. Ce tehnologii vor fi dezvoltate. Cred însă că nu trebuie să facem mișto de procesele naturale ale vieții. Ne-am închis în cavouri de beton (blocuri), avem satisfacții online dar nu ne mai privim față în față și altele cele. Dezvoltarea asta vine cu un preț mare pentru că noi oamenii încă suntem guvernați preponderent de emoții, suntem indisciplinați. Adică ne facem rău singuri. Cred că nu e așa benefic să avem și mai multe moduri prin care să facem asta, raportat la populația generală. Dacă e să vorbim despre nemurire mi se pare boring as fuc k. Mi-aș dori să murim tot cam ca până acum, între 60 și 100 de ani. Așa din senin, fără să știi de înainte când. Dar fără să fim bolnavi până atunci. Asta ar fi mișto. Și să nu trebuiască să dormim decât 3 ore pe noapte.

| Sn4k3 a răspuns:

Toti nu, ar fi plictisitor.

| Clorox a răspuns:

Nu chiar...

| GoldenZenith a răspuns:

Nu. M-aș plictisi groaznic. Plus că nu aș mai fi atât de motivată sa fac multe lucruri

| AC4S4 a răspuns:

Conform Bibliei, oamenii drepti vor trai vesnic pe Pamant. Insa nu asa cum este astazi.

| Speed99 a răspuns:

Viata eterna e plictisitoare, la un moment dat o sa faci totul, vei stii raspunsul la fiecare intrebare, deci comunicarea si explorarea de lucruri noi va fi invalida - pentru ca vei stii totul. Probabil va fi distractiv pentru primele milioane de ani, dar dupa, iti vei dori sa mori.

| Gonrax a răspuns:

Nu. Daca te imbolnavesti grav, va fi naspa de tine.

| Daniel9988 a răspuns:

Nu.M-as plictisi la un moment dat.Ar fi ca o inchisoare.

| Elide a răspuns:

In nici un caz! Atunci cand Iisus ne va invia vom fi toți trupuri de lumina nu vom mai avea nevoie de apa, mâncare, somn. nu ne vom mărită sau însura vom fi la fel că îngerii din ceruri!

Răspuns utilizator avertizat
| Elide a răspuns (pentru Ionut1492):

În sufletul tau cu siguranță a murit!

Răspuns utilizator avertizat
| nirocino a răspuns:

Da' pe Pământ l-ai întrebat dacă ne mai vrea? Că parcă încearcă să scape de noi! thinking

| 4StarLight a răspuns:

Eu aș vrea, să văd cum progresează lumea, să am timp să vizitez alte orașe sau țări, să am timp să văd ceva diferit pentru că într-o viața de om nu cred că te poți bucura destul de tot ceea ce ai

| JohnnyWalkerBravo a răspuns:

Sa traiesc etern? de ce nu.

pe Pamant? poate.

asa cum este acum? deloc.

asa cum suntem acum? adica? varsta? aspect fizic? altceva? descrie.

| NeaMih4i a răspuns:

Da, eu as vrea happy

| MarioDraghi a răspuns:

Sincer eu nu....ar fi un chin, iti dai seama cate razboaie ar fi, si traia si Vlad tepes, si hitler si daca te arunca in foc sau te tragea in tapa si nu puteai sa mori sa vezi chinuri...

| codpenal2018 a răspuns:

Sigur că da, aici ne-am născut, aici vom muri, aici ne este habitatul de a trăi.

| Yvonnnee a răspuns:

Da, ar fi minunat :-)

| ShakeStar2000 a răspuns:

Pai, de ce nu? De ce te gândiși la întrebarea asta? Ai vreun gând rău? Ai vrea pe alta planetă? laughing