| anonim_4396 a întrebat:

V-ati intrebat vreodata de ce la categoria Religie nu sunt date aproape niciodata raspunsuri complete, corecte sau de ce raspunsul difera fata de intrebare?
Ce e de vina aici, raspunsul sau intrebarea?

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| shadovv a răspuns:

Pentru ca sunt multi atei care dau pe la religie doar ca sa se simta importanti. Eu personal am raspuns in limitele mele cat am putut de corect. In plus cand vine vorba de intrebari mai filozofice raspunsul devine mai mult o parere decat un adevar.

| caractere a răspuns:

Intrebarea care se pune este incorecta. Nu se intreaba "ce e de vina?", ci "cine e de vina?". Raspuns: Ema big grin

| EmaS a răspuns (pentru caractere):

Acum ce mai ai cu mine?

| caractere a răspuns (pentru EmaS):

De data aceasta doar glumeam happy
Si ma jucam un pic big grin

| EmaS a răspuns (pentru caractere):

Sper!

| Maariiaa a răspuns:

Nimeni nu e de vină. Uneori întrebările prea curioase. Fiecare are părerea și concepția lui. Nu poate nimeni să îmi spună că ce spun e greșit, ghidându-se după cărți sau alte tâmpenii.

| MariaO a răspuns:

Buna!
Din pucntul meu de vedere, acest subiect este prea sensibil si tine prea mult de intimitatea fiecaruia pentru a exista raspunsuri "corecte" sau "gresite".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Isi dau un exemplu eu o intreb frumos cum s-a creat dumnezeu ea imi zice ca a exista dintoudeauna. normal ca crestini in general stiu doar sa scrie texte atat dovezi zero cumva trebuie si ei sa_si apere povestile