| AvalohAlyn a întrebat:

Va plac colindele?

Răspuns Câştigător
| SweetMinion a răspuns:

Imi placeau cand eram mica si in seara de Craciun, ne adunam toti in jurul bradului si colindam, asta era traditia noastra de Craciun.Cand a murit mama, chiar in preajma sarbatorilor, s-a 'rupt' traditia, tot de atunci nu mi-au mai placut colinzile.

| AvalohAlyn explică (pentru SweetMinion):

Chiar imi pare rau.Si acum ai putea asculta in memoria ei.Te-ai gandit la asta?

| SweetMinion a răspuns (pentru AvalohAlyn):

M-am gandit la asta,si am incercat dar fara mama pur si simplu nu imi vine sa le ascult. Totusi,mi-ai dat o idee,de Craciun anul asta,cand vin inapoi in tara,il i-au pe tata,mama(vitrega) si pe fratele meu, si o sa ii facem o vizita mamei la cimitir, sa o colindam. Poate se va schimba traditia, in loc de cantat in jurul bradului, vom canta in jurul mamei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SweetMinion):

Daca as fi in locul tau nu as duce-o pe mama vitrega acolo pentru ca s-ar simti nasol. Oricum condoleante.

| SweetMinion a răspuns (pentru anonim_4396):

De fapt chiar nu, ea a mai venit cu noi la mama de destul de multe ori, chiar si inainte sa se casatoreasca cu tata ea a fost cea care a vrut sa vina cu mine si cu fratele meu la mama, deci nu va fi nicio problema. Si multumesc.

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu

| anonim_4396 a răspuns (pentru mgtow):

Pesimistule rolling on the floor.

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Mie imi place asta https://www.youtube.com/watch?v=bkKfd5lMt2w#t=14 de la min 0:07 cum suna motoru ala si cum merge :)

NOname
| NOname a răspuns:

Îmi plac, mai ales cele povestite de Leo. :x

http://www.tpu.ro/......atractive/

Răspuns utilizator avertizat
| Fatamuntilor a răspuns:

Da,si din pacate se cam pierde traditia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand eram mic da. acum nu prea ma omor cu ele. nu ma omor cu sarbatorile in general.

| HerrManelig a răspuns:

Nu! Nu-mi plac, pentru ca ele sunt sataniste, adica anunta nasterea lui Lucifer

| ColyR a răspuns:

Da

| Denisa77 a răspuns:

Da si inca foarte mult

Întrebări similare