| florin1979 a întrebat:

Va place de papa Francisc? happy

Răspuns Câştigător
| whattt a răspuns:

ne place, nu ne place trebuie sa-l respectam

19 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Da, are o fata mai blanda, nu seamana cu Stolojan inainte de alegeri, ca Benedict, nu are cruce de aur de 5 kile la gat, si pare baiat bun. Abia astept sa schimbe ceva. Poate va fi mai vocal, Benedict parca a fost pe Idle tot timpul. Astept sa vad ca merge la arabi si saruta pamantul, ca Ioan Paul.

evenso
| evenso a răspuns:

Da, mai ales ca a ales numele de Francisc, la noi in familie este o traditie deja acest nume laughing
Si este mai comunicativ decat fostul Papa Benedict.

| Thunderstruck a răspuns:

Personal, prefer KFC, inca n-am auzit de fast-food-ul asta n-am auzit.Papa Francisc thinking

| RAY a răspuns:

Nu ca sunt mascul

| Mădă0611 a răspuns:

Da, pentru ca nu e negru, o dovada in plus ca profetii sunt doar niste adormiti si deci, nu exista profetii.

| C0nstantin a răspuns (pentru Mădă0611):

Era oricum culmea sa fie negru laughing E o minune in sine ca au ales un papa care sa nu fie european... Eu fac acum o profetie: Urmatorul presedinte american va fi un imigrant mexican! laughing

| Mădă0611 a răspuns (pentru C0nstantin):

Ma mir ca nu au pus unul negru ca sa demonstreze ca profetiile sunt adevarate si ca cel ales o sa duca la caderea Romei crying, bine ca de Dacia nu au zis nimic. Daca era dupa mine, negru puneam devil, ăl mai negru om.
Daca scria in biblie despre un papa de culoare, de culoare era, doar ca marii scriitori nu au prevazut ca basmul lor o sa se imparta in 10000 de basme si ca unul din aceste basme o sa aiba nevoie de un papa.

| AvalohAlyn a răspuns:

Da.Ii apreciez mult viata si mai ales faptul ca iubeste copii si ii ajuta, iubeste saracii si ii ajuta, doneaza bani des celor neajutorati si MAI ALES ca merge cu transportul in comun, nu cu o limuzina luxoasa.Dar cel MAI IMPORTANT e ca ARE CREDINTA DE NESTRAMUTAT, IUBIRE DEPLINA SI RABDARE INFINITA! Sa-i uram succes si sa indrume cati mai mult oameni in calea spre Jesus Christ.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu-l cunosc deci n-am pareri

| Lizzu a răspuns:

Sa fie sanatos ...pe mine nu ma incanta cu nimic. Si nu-mi place cand vad peste tot scris : AVEM PAPA!
Cine are? noi? care noi? cu ce ne incalzeste?
Ce rezolva in lume? rezolva bolile, saracia grava in unele popoare? aduce pacea pe Pamant? Ce face altceva decat sa stea in scaun si sa citeasca?

| KristalPop a răspuns:

E un om foarte inteligent.
E simplu, îi place modestia. Pare a fi un om corect, cinstit, cu suflet mare care a făcut multe acte de caritate. Îi place să-i ajute pe cei săraci. Mi-a păsat de alegerea noului papă, deşi n-am nicio legătură cu catolicismul.

| dracu14 a răspuns:

Intrebarea e formulata ciudat sau sunt eu homofob
bai asta are fata de om, e glumet fata de benedict care zici ca a fost in trupele SS

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi plac femeile.

| chazz a răspuns:

Da,ma excit imediat cand il vad.

| Calininio a răspuns:

Imi place ca nu-i plin de aur ca cei de pana acum. Respect, macar pentru asta. Poate se gandeste sa-l doneze pe tot si de respectivii bani sa trimita doze de vaccin anti tbc in africa.

| amelicika a răspuns:

Nu prea.

| Hope77 a răspuns:

Una dintre "premierele" legate de alegerea noului papa a fost si faptul ca este iezuit. Ramane sa vedem care sunt implicatiile acestei "formari" ca iezuit. Din pacate profetia biblica are cate ceva de spus despre ierarhia romano-catolica, si nu de bine...

| Wongraven a răspuns:

La nebunie! Nici nu stiam de existenta lui pana sa il puna pe toate canalele de televiziune.straight face

| AnonymousV a răspuns:

Eu nu sunt gay