| RAY a întrebat:

Va schimbat convingerile religioase timpul petrecut pe TPU, religie?

21 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Nu,sunt la fel, si stiu ca nu vrei sa ma superi nu stau pe banii tai, esti doar curios.O seara faina iti doresc si binecuvantata!

Răspuns utilizator avertizat
| M25M a răspuns:

Nu.

| RAY explică (pentru M25M):

Si atunci care e logica statului pe aici?
ps nu vreau sa te supar nu stai pe banii mei, sunt doar curios

| M25M a răspuns (pentru RAY):

Am mai avut aceasta discutie si cu alti utilizatori care totusi nu au vrut sa recunoasca.
Aceasta categorie ( sau cea de filosofie de exemplu, sau conversatii etc) de pe acest site este pentru cei care mai omoara timpul liber pe care il au si nu au chef de alte activitati.
Eu nu vreau sa schimb orientarea religioasa nimanui, nu am aceste intentii, doar port conversatii (cu cine pot) pe aceasta tema mare care se numeste religie in lipsa a altceva.

| Narfundo a răspuns:

Nici macar umpic.Imi plac schimburile de idei. Poate lucruri ce mi-au placut si mi-au trezit interes, etc, dar de schimbat nu cred.

| Miauti a răspuns:

NU! pentru ca nu sant de pe planeta asta
asa ca pace voua si fertilitate bogata!

| RAY explică (pentru Miauti):

Salutari celor de pe planeta ta

| dracu14 a răspuns:

Nu

| RAY explică (pentru dracu14):

Si atunci care e logica statului pe aici?
ps nu vreau sa te supar nu stai pe banii mei, sunt doar curios

| dracu14 a răspuns (pentru RAY):

Imi place sa studiez oamenii, nu stiu daca se pune dar statul aici nu mi-a modificat convingeriile religioase ci m-a facut antiteist

| RAY explică (pentru dracu14):

Inainte nu erai antitesit?

| dracu14 a răspuns (pentru RAY):

Inainte eram doar ateu, pe masura ce am cunoscut mentalitatea crestinilor am inceput sa devin antiteist, ce-i drept mai mult ma deranjeaza cele 20.000 de biserici si cele 3 miliarde de euro stranse de bor, in fine e o poveste mai lunga...

| RAY explică (pentru dracu14):

Asta deranjeaza pe multa lumea, uitate la Romania te iubesc la oamenii care locuiesc prin canale si sunt atatia saraci in tara asta, putine spitale, scoli, devina e psd ca a facut biserici ca sai voteze oamenii

| SuperSaiyan4 a răspuns (pentru RAY):

Da ce, site-ul asta ii pentru a iti schimba orientarea religioasa?

| DyNo a răspuns:

Nu, nu mi-a schimbat deloc convingerile religioase timpul petrecut pe TPU.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Majoritatea vor spune "NU".

| WholeWorldTeam a răspuns:

Mi-am facut mici ispite, dar se biruiesc cu rugaciune si paza mintii.

| casablanca40 a răspuns:

Da. la inceput eram crestin, chiar daca stiam ca Dumnezeu nu exista. Am ramas crestin din comoditate, nu ma interesa ce religie am. Personal, credeam ca nimeni nu crede cu adevarat in basmele din Biblie, credeam ca suntem crestini de dragul de a fii crestini si ca Biblia este doar un cod moral.

| angus35 a răspuns:

Niciodata

| ChuckNorris42 a răspuns:

Nope. Ateu, ca inainte sa intru pe TPU.