| Serenade a întrebat:

Vad ca e plictiseala mare pe aici cand 95% din oamenii care frecventeaza aceasta categorie au aceeasi parere(lipseste diversitatea si schimbul de idei).
Daca mai se face inca o categorie speciala numita Ateism, credeti ca o sa atraga mai multi crestini "misionari" dornici sa ii converteasca pe "rataciti"(desi sunt foarte putini teisti care isi mai pot sustine afirmatiile)?

14 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Si ce vezi rau in asta?

| RAY a răspuns:

Cam te inseli in primul rand un ateu e deschis la minte daca poti demonstra ca evolutia e diferita cu dovezi stiintifice te va crede si va discuta cu tine, in scimb ori cat ai incerca sa discuti cu un crestin el deja de la inceput stie ca tot ce vei spune tu e gresit si doar el are dreptate tu esti tampit pentru el, asta e diferenta dintre un ateu si un crestin

da ai dreptate acelasi ideii ca doar nu imi scimb ideile pentru niste argumente si amenitari cu iadul vesnic, sa fim seriosi dumnezeu nu poate exista intr-un univers rational

| Dorugar a răspuns:

Si care este intrebarea?
Nu de alta dar sa stim ce sa-ti raspundem!

| EmaS a răspuns (pentru Dorugar):

Noi deja stim ce urmeaza ca sa raspunzi!

| Dorugar a răspuns (pentru EmaS):

Tu nu stii nimic, ci numai CREZI ca stii, ca doar de aia esti credincioasa si nu om de stiinta

| EmaS a răspuns (pentru Dorugar):

Of,dati-mi voie sa ma bucur ca stau de vorba cu un mare om de stiinta! Cu cine am onoarea?

| Dorugar a răspuns (pentru EmaS):

Nu sunt un Mare Om de Stiinta, ci doar un om care traieste pentru stiinta, adica unu care nu crede totul, asa cum crezi tu!

| EmaS a răspuns (pentru Dorugar):

De unde stii tu ce cred eu?

| Dorugar a răspuns (pentru EmaS):

Tu uiti ca avem sute de mesaje schimbate in care mi-ai explicay in multe feluri ce anume crezi tu?
Ce naiba, uiti de la mana pina la gura?

| EmaS a răspuns (pentru Dorugar):

A, am uitat.laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dorugar):

"Tu nu stii nimic, ci numai CREZI ca stii, ca doar de aia esti credincioasa si nu om de stiinta"
Nici tu nu stii nimic, numai crezi ca nu exista nimic si asta crezi ca iti da dreptul sa te crezi orice. Dar la ce te poti astepta din partea unui ateu.
Unii dintre crestini nu cred stiu ca EL exista.

| Narfundo a răspuns:

Pana la urma este toti pentru unu si nu care pe care tongue.Ai uitat ce reprezinta site-u asta.Parerea mea este ca nu mai e nevoie de nici o categorie in +

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa e ma, ca sa-ti intorc complimentul, dar numa un lipsit de teligenta si imaginatie nu stie sa diversifice si sa discute.ma uit la tine de pilda.ce serenada esti? cantecul lebedei?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eh na de fapt mai sunt teisti ca mine de exemplu (satanist)