| Daavidd a întrebat:

Veşnicia există? crezi că vom trăi până la infint? oare mintea noastră poate să înţeleagă aceasta?

Răspuns Câştigător
| DenisejUSTmE a răspuns:

Da,exista,chiar in biblie spune asta. Daca noi credem in Isus Hristos ca si Domn al inimii noastre si ducem o viata de neprihanire inaintea Lui, incat sa ajungem in rai atunci, impreuna cu Dumnezeu vom trai vesnic.

12 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Exista viata dupa moarte.Depinde unde iti pregatesti un loc,cu Domnul Isus in rai, sau in iad, despartit de Dumnezeu.

| sandra2012 a răspuns:

Eu cred ca exista. Nu cred ca mintea unui simplu om poate sa inteleaga cat de mare este dragostea lui Dumnezeu fata de noi si cum poate exista cineva atat de bun. Si nici darul pe care El ni l-a pregatit.

| Filip23 a răspuns:

Indiferent de raspuns, orice lume materiala, asa cum o putem noi intelege, e finita. Noi suntem finiti, si majoritatea actelor noastre au o finalitate "indoielnica", sunt vii doar in mintea noastra, insa istoria arata ca totul moare, si piatra cea mai dura e erodata si devine praf. Totusi, mi se pare copilaresc sa crezi ca exista doar ce putem noi intelege, ce putem noi trece prin filtrul logicii si intelegerii noastre. Cred ca exista fiinte si lumi pe care noi nu le putem intelege. Cred ca exista fiinte vesnice. Cred ca si noi putem fi vesnici. Chiar daca mintea noastra nu poate sa inteleaga asta.

| Daavidd explică (pentru Filip23):

Da sunt de acord cu tinehappy sunte fiinţe veşnice, chiar Dumnezeu a pus în noi gândul veşnicieihappy

| ML001 a răspuns:

Depinde de minte! se numeste minte pentru ca te minte. Vom trai o vesnicie dar depinde de care parte esti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce imi pasa de vesnicie eu vreau pe pamant un miliard de dolari si sanatate si am tot ce vreau nu vreau vesnicie dupa moarte si aici vreau ca toti atei si eu sa traim 15 mld de ani daca voi vreti vesnicie dincolo vreti sa va omor pe toti va trimit la domnul daca vreti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Miai dat stupid desigur ca tu nu vrei banii cata ipocrizie din partea unui pocait de la un ortodox ma asteptam da voi ma uimiti cu ipocrizia voastra

| Daavidd explică (pentru anonim_4396):

Cu cine ai vb acum? pentru cine ai scris daca pentru mine da-mi voie sa iti spun ca gresesti in nu pot sa vodez sunt membru juniorhappy wow ce ipocrizie wow

| Filip23 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bade, eu stiu doar ca sunt eu ortodox, care o fi baptist sau hindus habar n-am. Stupid nu ti-am dat pentru ca nu prea iti citesc postarile, dar cred ca il meriti. Si mai stiu ca suntem pe categoria Religie, asa ca e normal sa intrebam si sa raspundem legat de asta. Te cam bagi singur in seama.