| Moisie a întrebat:

Vi se pare ca pot fi corecte, impartiale si adevarate niste evanghelii scrise de niste oamenii aflati in slujba acelora care l-au ucis pe Isus?
Oameni care au vazut ca prin violenta nu ii pot elimina pe sectantii care il urmau pe Isus, asa ca s-au hotarat sa lucreze ca "agenti de influenta" si astfel sa distruga invaturile lui Isus considerate ca fiind periculoase pentru ei, din interiorul sectei, propovaduind minciuni in numele lui Isus care sunt exact opusul a ceea ce a propovaduit Isus.
De ex. Isus a propovaduit o religie anti-preoti si anti-biserica, iar "agentii de influenta" au adus inapoi oile ratacite propovaduind o religie pentru preoti si biserica. Cum vi se pare asta?

1 răspuns:
| danut a răspuns:

Da.