| AvalohAlyn a întrebat:

Videoclip de nota 10, versuri de nota 10, melodie de nota 10.Asta pentru cine stie sa intelega mesajul unei melodii, ce vrea sa spuna ea.Eu zic ca cine o apreciaza sunt sigur ca e om adevarat,restul inca mai sunt macinati de anumite lucruri prea materialiste,prea neimportante, prea inutile si trecatoare.
http://www.youtube.com/watch?v=pUuPqU40IDA

Cati dintre noi am face ca cel din videoclip?(baiatul acela)

Vizionati videoclipul si dati-va cu parerea! Va place?

Zambeste,Cineva acolo sus te iubeste! Si vrea sa-L cauti, sa te increzi in El si sa stea de vorba cu tine! Sa te ajute si sa te faca sa te ajuti pe tine ajutand pe altii.

Răspuns Câştigător
| reihiuke a răspuns:

Eu obisnuiesc sa car persoane pe strada in genul acela. Incercam sa lupt impotriva sentimentelor stupide, care nu au niciun folos. Spre exemplu, daca o sa vrei sa vorbesti sau sa impingi un om in carucior pe strada, o sa vezi ca te cuprinde un sentiment de frica de genul "ce-o zice lumea". Pur si simplu ti-e rusine. Incearca sa faci asta sa vezi ce naspa e. Si asta vine din auto-importanta, pentru ca te crezi superior. Daca reusesti sa nu-ti pese de ce parere va avea lumea despre tine si ca te va lua drept un ciudat, atunci o sa fii in stare. Acasa nu l-am adus ca il zburau parintii afara. Cand o sa am casa mea, ma mai gandesc. happy

Nu toata lumea reactioneaza asa frumos ca cel din videoclip, cu handicap. Unii au si ei egouri de superioaritate si iti sar in sus ca ei nu au nevoie de ajutor, ca mancarea nu e buna, ca nu vor ei resturile tale, etc. (chiar daca tu vrei sa le dai ce e mai bun). Daca incerci sa intrii in contact cu cersetorii mai ales o sa vezi ca te lovesti repede de reactii egoiste si naspa din partea lor. Dar pana atunci, noi din afara, ne imaginam ca sunt toti niste ingerasi. Deci, trebuie sa vezi cum ajuti si de ce. Ce anume produce acel ajutor, daca ajuta cu adevarat.

10 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

No comment! Mai mult de nota 10! la toate capitolele!
Daca nu as face ca acel baiat, (am avut ocazia doar de doua ori sa o fac in viata, exceptind faptul ca nu a fost cazul sa duc persoana acasa la mine), nu ar mai avea rost sa pretind ca sunt crestin.

| Mădă0611 a răspuns:

Cat de sus?

| AvalohAlyn explică:

Nu,nu sunt copil de preot.Desi mi-ar placea.Sincerlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E neo-protestant tipul, deoarece otodocsi nu asculta acest tip de muzica, adica cei fanatici.

| AvalohAlyn explică (pentru anonim_4396):

Sunt crestin ortodox.Dar imi plac melodiile neo-protestante.Nu conteaza melodiile, conteaza mesajul si sa fie o oarecare decenta iar cred ca in melodiile neo-protestante pe care le ascult se gaseste decenta.Imi place Adi Gliga.Il apreciez dar oricum nu vreau sa-mi schimb credinta crestin ortodoxa.

| AvalohAlyn explică (pentru anonim_4396):

Si inca ceva, eu ii tolerez pe cei de alte confesiuni desi nu le imbratisez ideile uneori eretice..insa ii respect pe toti de toate confesiunile crestine si nu numai.Sunt genul de crestin ortodox mai tolerant si mai liberal.Consider ca cei de religie crestin catolica sunt fratii nostri si Biserica Romano-Catolica sora.

Ti-am spus asta ca sa te lamuresc cu credinta mea si ideile mele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Aveam si eu genul tau de credinta.

| Mikhtarian a răspuns:

Nu prea ma intereseaza ca e neo-protestant, tot frate imi e, doar ca nu-i accept aceelasi idei.
Un mesaj clar si puternic, la toate intrebarile, Dumnezeu e raspunsul.
Felicitari lui pentru munca depusa.

| Urpaniel a răspuns:

Eram pe dubstep şi Schubert, nu-mi mai strica dispoziţia.