| Messyhair a întrebat:

Voi ati simtit vreodata prezenta raului?

14 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Da. Starea nu e tocmai plăcută.

| OOOLEOOO a răspuns:

Eu am simtit frica, sentiment provocat de lipsa sigurantei.

| Dash a răspuns:

Da, de fiecare data cand am dat un test la mate...

| RAY a răspuns:

Teama,frica da am simntit de multe ori si inca mai simt dar incerc sa depasesc tot ce tine de frica si sa merg mai departe

| Mădă0611 a răspuns:

Da, cand credeam in dumnezeu, mi se parea normal, bine - rau, lumina - intuneric, acum nu mai am treaba happy E ce am in gand, fara opusul gandului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.chiar calare pe mine, intr-o noapte.nu e de dorit asa ceva.am repetat de trei ori tatal nostru si am fost eliberat de prezenta ingrozitoare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Voia vreun duh să te violeze? Detaliază, te rog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Highwaito hell? sant chestii despre care nu se prea poate vorbi, fiindca nu sant cuvinte cu care sa redai niste trairi extreme.si apoi nu te poti lauda nici cu un miracol ce ti s-a intamplat, findca multi sceptici vor spune ca esti crestinopat, sau nebun sau incult.cu vizita unui duh rau nici atat nu te poti lauda.violul era ultima mea grija cand mi s-a intamplat.intrasem in panica si de atata greutate nu mai puteam respira.deja ma gandeam cu groaza la o rapire din propriul pat catre o zona foarte fierbinte.dar mi-am facut cruce cu limba in gura, fiindca nu ma puteam misca deloc, si am spus tatal nostru de trei ori in gand.cand am terminat, am inceput sa misc oleaca.ma gandeam sa -l arunc brusc de pe mine, si cand m-am fortat sa-l arunc am sarit drept in picioare fara sa mai ating patul.sa stii ca nu visam, fiindca eram lucid ca acuma.stii ce inseamna sa simti o greutate enorma pe tine cat pamantul intreg? care te apasa si te sufoca? si o percepi ca pe o fiinta ce te tine cu forta si te gandesti ca nu-i poti face nimic? singura nadejde era in cel ce stapaneste si porunceste Duhurilor.acuma poti sa dai drumul parerilor medicale, stiintifice, paranormale sau cum vrei tu sa le spui.ca le-am auzit si le stiu.

| Rebeca21121 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te rog trimite-mi un mesaj am avut o intamplare exact la fel si mai multe asemanatoare ..nu stiu ce s-a intamplat esti primul pe care il vad cu aceeasi experienta spune-mi si mie te rog pentru lamurirea mea.

| ΟρθόδοξηΠίστη a răspuns:

Da, insa in acele momente trebuie sa incercam sa aducem prezenta binelui acolo.

Răspuns utilizator avertizat
| Kay1 a răspuns:

Depinde in ce sens. Fiecare dintre noi observa rautatea din jurul nostru.
In sensul de demon nu cred ca sunt prea multi. Chair 0.

| slowmotion4fun a răspuns:

Cum sa nu.Raul este peste tot.Raul vorbeste prin oameni.Si dupa cum vezi a reusit sa distruga multe. Oamenii se omoara, se cearta, batai si conflicte peste tot, dispret.

| SpanzurMuste a răspuns:

Da, langa profa' de mate. Tremuram de frica, nu glumesc.