| LucyR a întrebat:

Voi credeti in Iisus, da sau nu? Eu da!
Vreau sa raspunda doar ortodocsi...cel mai frumos raspuns primeste funda

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Da.Cred in El din mai multe motive.El este Calea, Adevarul si Viata.Precum a zis chiar El.

6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

In ce sa crezi, in existenta personajului istoric care se intimpla sa mai fi avut si nevasta+copchii, sau in varianta cosmetizata cu fiul lu' tatal ceresc?

| danut a răspuns:

Nici o suparare pentru dorinta ta, dar daca doresti raspuns DOAR de la ortodocsi incearca un site ortodox.

| Holiday a răspuns:

Ar fi culmea sa vina un ortodox sa afirme ca nu crede, cand esenta povestii lor e legata de nenea ala.

Sau doar ii iei la misto?

| sublime89 a răspuns:

Religia ortodoxa cam cere sa crezi in Isus, deci nu stiu daca poti primi raspunsuri negative.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred în Horus, care într-adevăr mai încolo cam cu 3000 de ani a fost transpus în Isus.

| Laurentiu017 a răspuns:

Eu cred in Iisus, deoarece el imi lumineaza mintea in momentele cele mai critice si el e singurul care ma ajuta si ma vegheaza.