| CORONAVIRUS a întrebat:

Voi cum va sfintiti viata? Cum traiti ca sa fiti bineplacuti lui Dumnezeu?

13 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Cer sa sangele Mantuitorului Hristos peste toate pacatele mele si cred ca sunt iertata.

| LoveSleep a răspuns (pentru ania):

Nu esti nici pe-aproape.

| ania a răspuns (pentru LoveSleep):

Daca va marturisiti pacatele El este crexincios si drept ca sa va ierte pacatele si sa va curateasca de orice nelegiuire"1Ioan 1-9

| LoveSleep a răspuns:

Traiesc deja de 5 ani pe un munte, fara acces la nimic, nici macar lumina sau electricitate si il slavesc pe Dumnezeu in fiecare minut al vietii mele.

| mentholinks a răspuns:

Pai sunt foarte placut de dumnezeu ca inca sunt in viata, cand nu o sa mai fim el o sa ne omoare.

| halogen001 a răspuns:

Se zice că zeul a făcut tot ce există, deci a făcut purici și păduchi. Dacă zeului îi plac puricii și păduchii, dacă e invizibil și surdomut și dacă lasă oamenii în întunericul neștiinței și primitivismului să moară de frig, de foame, de boli, în accidente și în războaie, atunci nu mă mai interesează ce-i place zeului.
În plus, dacă tot e invizibil și surdomut, atunci oricine poate spune orice despre el și nu am de unde să știu ce vrea zeul care a făcut purici și păduchi de la mine și ce îmi oferă în schimb. Poate vrea să cânt la trompetă, poate vrea să mă uit la tv sau poate vrea să mănânc înghețată cu vanilie și cacao.
Apoi dacă e atotputernic și nemuritor, nimic din ce aș putea face eu nu îi poate fi de trebuință zeului, deci n-am ce să fac pentru el, așa că îmi văd de viață normal ca orice viețuitoare.

| CORONAVIRUS explică (pentru halogen001):

Mami, nu exista zei.

| halogen001 a răspuns (pentru CORONAVIRUS):

Corect. Asta zic și eu, deci ce rost mai are să fii bineplăcut unui zeu care e o minciună.

| CORONAVIRUS explică (pentru halogen001):

Pisi cand iesim la o prajitura

| halogen001 a răspuns (pentru CORONAVIRUS):

Oricând cu plăcere. Dacă distanța e mare ieșim la o prăjitură virtuală :) https://www.youtube.com/watch?v=qRh3mCBIEQY

| CORONAVIRUS explică (pentru halogen001):

Merge si asa.

| pacatosulBogdan a răspuns:

Inca nu mi-am sfintit viata! Sunt tot necurat si pacatos si nimic nu fac bineplacut lui Dumnezeu, dar ma inchin icoanei Maicii Domnului cu Pruncul dumnezeiesc Iisus Hristos. Ai citit ce scrie in Biblie? "Ca toti sa cinsteasca pe Fiul cum cinstim pe Tatal", adica sa-L cinstim pe Fiul ca pe Dumnezeu. "Cine nu cinsteste pe Fiul, nu cinsteste pe Tatal care L-a trimis." - Ioan 5, 23
Cine nu se inchina icoanei Mantuitorului Iisus Hristos, nu se inchina nici lui Dumnezeu!

| Osax a răspuns:

Ținând post și citești biblia.