| GEORGEL2012 a întrebat:

Voi va impartasiti si marturisiti anual? este pacat daca nu o facem?

4 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Azi,Dumnezeu ne cere sa-i spunem lui ceea ce gresim si sa incercam sa ne corectam, nu doar o data pe an.

| milan9 a răspuns:

Desigur.
Acesta a si fost scopul pentru Fiul lui Dumnezeu a lasat lucrarea mantuitoare a harului Sau in Biserica pe care a intemeiat-o:

- "Drept aceea, luaţi aminte de voi înşivă şi de toată turma, întru care Duhul Sfânt v-a pus pe voi episcopi, ca să păstraţi BISERICA(sg.) LUI DUMNEZEU, pe care a câştigat-o cu însuşi sângele Său." - Fapte 20, 28
- " ...ca s-o înfăţişeze Sieşi, BISERICĂ slăvită, NEAVÂND PATĂ SAU DEFECT, ori altceva de acest fel, ci ca să fie sfântă şi fără de prihană."- (Efes. 5, 25-27).

| Doub a răspuns:

Nu ma impartasesc in fata niciunui preot.Imi marturisesc pacatele in fata Lui Dumnezeu, care si-a dat Fiul sa moara pentru mine.Atat.

| Lorena_Bala_1988 a răspuns:

Nu consider ca este. Eu personal nu cred in asa ceva dar si daca as crede nu as opta pentru varianta de biserica. Nu vad de ce trebuie sa ma duc sa imi spun oacatele unui preot. El nu are nici o putere de a m-i le ierta si nici nu as avea nevoie de asa ceva. Vrei sa vorbesti cu Dumnezeu, fa-o singur. Nu e nevoie de intermediar.

Întrebări recente