| anonim_4396 a întrebat:

Vrajitoria este amagirea diavolului?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Vrajitoria este ceva interzis de catre iahve

| Celcestietot a răspuns:

Depinde la ce te referi. Oricum, vrajitorii nu vor intra in Imparatia Cerurilor.

| Mircea08 a răspuns:

Este indelednicirea unor slujitori ai diavolului. Alti slujitori ai diavolului au alte indeledniciri cum ar fi furtul, minciuna, crima, mandria etc

| Helper07 a răspuns:

Da.

| Daniel323 a răspuns:

Diavolul a fost inventat de crestini. Evreii susțin că pasajele interpretate de creștini ca referindu-se la diavol se refereau de fapt la niște adversari militari ai Israelului antic. Ignoranţa este noaptea minţii, dar o noapte fără lună şi stele.

| EduardEdyP a răspuns:

Da. Vrăjitoria nu este plăcută de Dumnezeu. Aceasta înlătură credința ce trebuie s-o avem toți. Credință în Dumnezeu.