| AvalohAlyn a întrebat:

Vreau sa "ma nasc din nou"din Dumnezeu sau Dumnezeu "sa ma nasca din nou" in sensul crestin, din Biblie.
Cum pot face acest lucru?
Ce trebuie sa fac si ce implica asta?

Răspuns Câştigător
| 熊Panda熊 a răspuns:

Pai, daca vrei sa te nasti din nou, deja esti botezat, trebuie sa duci o viata crestina. Asta trebuie sa faci.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebe doar sa crezi in el. Uita-te la cer si zi doamne ajuta

| ania a răspuns:

Eu am convingerea că m-am născut din nou, din Dumnzeu cum spune Ioan, 1-12, pentru că urmând porunca Bibliei din Romani 10-9-Dacă mărturiseşti deci cu gura ta pe Iisus ca Domn şi dacă crezi în inima ta că Dumnezeu L+a înviat din morţi, vei fi mântuit.Adică i+am spus prin rugăciune Mântuitorului Hristos că aleg să fie El stăpânul, Domnul vieţii mele că îmi dăruiesc viaţa lui şi primesc darul mântuirii(Efeseni 2-8+9) pe care l+a făcut posibil prin faptul că EL si+a sacrificat viaţa pentru toate păcatele mele)Ioan 3+16-.L+amprimit pe El, cum spune Ioan 1-8