| CinevaAnonimă a întrebat:

Vroiam demult sa va spun un lucru, si anume daca sarutul este pacat sau nu.
http://ortodoxiatinerilor.ro/......u-dumnezeu

Am observat ca majoritatea nu stiti de acest lucru. Rog sa nu primesc raspunsuri jignitoare.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sarutul intim este un gest patimas care izvoraste si se intemeiaza pe poftirea trupeasca a celuilalt. Dorinta unei intimitati sexuale naste sarutul.
Sărutul ca o formă de salut nu e păcat
Mai multe cărţi din Biblie, se termină cu anumite urări din partea autorilor în care destinatarii sunt îndeamnaţi să-şi transmită sănătate (sănătate) unii altora, printr-o sărutare sfântă.
Sărutarea păcii înseamnă îmbrăcarea fiecăruia şi a tuturor în iubirea lui Hristos

16 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Poate vei crește odată.

| Superior a răspuns:

Ahm,scuze dar e extrem de ciudat straight face Si in filme vedem saruturi mereu, pe strada, e ceva extrem de normal straight face Chiar daca e pacat, e unul foarte mic probabil, e imposibil sa nu te saruti cu persoana iubita sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un sarut nu este un pacat, un sarut este cel mai frumos lucru din lume.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crestinismulexpus.blogspot.ro, bucurialuisatan.com, intra te rog si afla de ce animalul asta de dumnezeu, imparat al oilor, ataca in sexualitate si in Spiritualitate, intra si vezi cat de sangeros este nenorocitul de isus, scarbosul duh sfant si insusi el. Citat din Talmudul evreiesc: Simeon Haddarsen, fol. 56-D: - „Când va veni Mesia, fiecare evreu va avea 2800 de sclavi." uite aici cartea poporului cel mai mult apreciat ce zice, noi nu suntem fiii lui dumnezeu/iehova, noi suntem fiii lui Satan, Gentilii si Arienii, eram folositi drept sclavii evreilor in biblie. Poftim aici dovezi Citat din talmud:
Nidrasch Talpioth, p 225-L: "Iehova a creat ne-evreii în formă umană pentru ca evreul să nu fie servit de fiare. Prin urmare, ne-evreul este un animal în formă umană și osândit să îl servească pe evreu zi și noapte."

Seph. Jp., 92, 1: "Dumnezeu le-a dat evreilor putere peste averile și sângele tuturor Națiunilor." TREZITI-VA ODATA, noi sunte fiii lui Satan si al Demonilor Sai, am fost creati prin Inginerie Genetica, iehova a creat doar evreii. Nu există nici un motiv pentru care să-i fie cuiva frică de Demonii lui Satan. Când sunt trataţi cu respect şi abordaţi cu intenţii sincere, sunt cu adevărat minunaţi. Când ne împrietenim cu Demonii, aceştia ne răzbună pe cei a căror intenţii sunt rele şi de asemenea ne păzesc spatele. Mi-am văzut duşmanii şi duşmanii celor dragi mie, pedepsiţi chiar înainte să cer asta.

Mulţi dintre Demoni sunt specializaţi în predarea eticii. Acsest lucru atestă realitatea că Demonii nu sunt diabolici. Responsabilitatea pentru responsabil. Onoarea şi adevărul sunt foarte importante pentru Satan. Satan se uită cu ură peste cei care sunt laşi sau prea slabi pentru a-şi asuma responsabilitatea pentru faptele lor. Satan reprezintă tăria şi dreptatea. HAIL SATAN!

| CinevaAnonimă explică (pentru anonim_4396):

Degeaba te-ai chinuit sa scrii atat. Este alegerea ta daca crezi sau nu, dar te rog, nu jigni!

| anonim_4396 a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

N-am jignit cu nimic, nu-mi pasa daca asta ti-a ofensat dumnezeul ala lipsit de valoare, dar se vede ca mergi dupa biblia aia, o carte de vrajitorie evreiasca care zice "Crede nu cerceta!", imi pare rau de tine.

| CinevaAnonimă explică (pentru anonim_4396):

Si mie imi pare rau pentru tine. Nu intelegi cat de departe de Lumina esti. Sau care este adevaratul scop al vietii...

| BogdantheDreamer a răspuns (pentru anonim_4396):

Te-a pacalit si pe tine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Lumina si Intunericul sunt lucruri pe care Satan le foloseste, dar nu le-a inventat nimeni, iehova si isus hristos sunt entitati fictive.

| CinevaAnonimă explică (pentru anonim_4396):

Eu vorbeam de altfel de lumina:

http://www.doxologia.ro/......or-noastre

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Întunericul nu e este un lucru, nu conține particule care să îl emită ci este absența fotonilor. Dacă Satanul tău folosește ceva, acela e doar lumina, nu întunericul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Care este? Chiar si presupunand ca "dumnezeu" este ce crezi tu ca este, ti se pare ca scopul vietii este sa te rogi la "el" ducand o viata ce sa se conformeze cu doctrina crestina?

| CinevaAnonimă explică (pentru anonim_4396):

Scopul vietii este cu totul altul. Nu o sa-ti spun care e, nu vreau sa arunc margaritarele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Ai venit tu cu niste legi lipsit de Spiritualitate, prietene esti monoton rau, noi explicam vrajitoria, magia si absolut tot prin stiinta, dar nu vedem stiinta ca pe o noua religie care are raspunsul la toate, asa ca stai acolo in "intunericul" tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru cine este spalat pe creier, mai toate activitatile desfasurate de om sunt pacate.