| raMLesS a întrebat:

A luat cineva Alprazolam? Am citit pe internet ca daca iei acest medicament, dupa vreo jumatate de ora nu prea mai simti nimic, si am devenit curios.
Sunt interesat de comportamentul psihopatilor, si as vrea sa iau si eu o pastila sa vad cum se simte in mare parte sa n-ai sentimente.
Daca iau o simpla pastila pot pati ceva? Nu am probleme cu anxietatea sau mai stiu eu ce, sunt doar curios.
Am auzit ca in vreo 2-3 zile dispare complet efectul.
A mai luat cineva Xanax/Alprazolam? Cum este? Mai simtiti rusine, bucurie, timiditate, frica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu trebuie sa devii psihopat ca sa nu ai sentimente, poti sa te bagi in depresie

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

De cand cu modificarea schimbarii orei de vara: si tie ti s-a stricat defectul neconform cu normele de drept intr-o parte?!winking laughing laughing laughing

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Eu iti recomand laxative si tusea convuliva; sigur-sigur vei scapa si de rusine si de bucurie si de anxietate! SUCCES

| Yurisa a răspuns:

Eu am luat Alprazolam cu o seara inainte de un examen ca sa dorm mai bine laughing nu am simtit nimic iesit din comun in afara faptului ca imi era somn. Acesta nu cred ca se da fara prescriptie medicala si in niciun caz nu trebuie combinat cu alcoolul. Daca iei o pastila nu inseamna ca "nu mai ai sentimente" wtf.
"Sunt interesat de comportamentul psihopatilor". Daca erai asa de interesat nu mai afirmai asta laughing Alprazolamul nu este neaparat destinat exclusiv psihopatilor.
Daca nu ai probleme nu anxietatea, nu lua pastile de capul tau, mai bine bea un suc

| raMLesS explică (pentru Yurisa):

""Sunt interesat de comportamentul psihopatilor". Daca erai asa de interesat nu mai afirmai asta "
Ce vrei sa spui?

"Alprazolamul nu este neaparat destinat exclusiv psihopatilor."
Nu le este deloc destinat pentru ca ei n-au nevoie de el pentru ca nu au sentimente happy Si vreau sa stiu daca are acelasi efect pastila.

| Yurisa a răspuns (pentru raMLesS):

Asocierea intre termeni e destul de dubioasa. alprazolamul nu iti induce un comportament, tulburari, ci o stare de relaxare, somnolenta. Xanaxul e prea mediatizat in lumea tinerilor din punctul meu de vedere :/ Stiu ca sunt oameni care se indoapa cu pastilele astea, dar chiar nu e ok

| FaraNume1245 a răspuns:

Nu lua medicamente după capul tău. Poți păți chestii foarte nasoale, mai ales cu xanax.

| zăGhost a răspuns:

Nu exista niciun medicament care sa te faca sa simti ce simte un psihopat, sau mai degraba, sa nu simti nimic. Tulburarea antisociala e cel mai adesea innascuta. Daca vrei informatii pe tema asta, citeste despre tulburare in DSM, uita-te la interviuri cu psihopati, la filme si foloseste-ti putin imaginatia.