| anonimmuull a întrebat:

Acea secretie vaginală transparentă și gelatinoasa apare doar in timpul ovulației?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pe perioada celor 6-7 zile care apartin de PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual incep sa functioneze niste glande specializate care sunt situate in CERVIX (colul uterin) si produc o secretie cu compozitie SPECIALA, numit MUCUS CERVICAL de tipul FERTIL. Acest mucus cervical FERTIL devine din ce in ce mai fluid pe zi ce trece in cele 6-7 zile a perioadei fertile, pana ajunge lichida ca apa in ziua OVULATIEI. Dupa ziua ovulatiei acest mucus dispare destul de brusc in circa 1 - 2 zile. Acceseaza si lectureaza urmatorul articol : https://www.totuldespremame.ro/......la-sarcina
Multa sanatate!

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Păi, nu la tine apare, de ce ne întrebi pe noi? Suntem noi acolo lângă tine când ovulezi?

| anonimmuull explică (pentru sadrian46):

Eu am întrebat dacă sunt și alte cauze