| anonim_4396 a întrebat:

Acum 3 saptamani am implinit 18 ani. Acum am cam 1.74. Credeti ca am sanse sa ajung vreodata la 1.80 sau chiar 1.85?

PS: Nu vreau sa ma apuc de baschet sau inot sau orice alt sport ce implica interactiunea cu oameni.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
In general baietii cresc pana pe la 21 de ani.
Acum depinde de genta ta, de cat de inalti sunt parintii tai. In general copii nu ii depasesc la inaltime pe parinti.
Baschetul si inotul stimuleaza cresterea dar sa fie practica de cel putin 2-3 ori pe saptamana, dar nu o sa cresti mai mult decat iti permite adn-ul.

| Sn4k3 a răspuns:

Pana la 1.80 daca ai noroc. Daca ai vrea sa practici un sport, baschet sau inot ai putea ajunge 1, 85. Asta depinde de tine. Bafta!