| Rusupaul1991 a întrebat:

Acum doi ani m-am strans foarte tare cu un snur dar era moale snurul! Dormeam cu o bluza care avea snur cate 6 ore pe zi timp de 150 de zile si ma strangeam foarte tare! Acum doi ani cand am vazut ca numai respir foarte bine, m-am oprit! Nu am mai folosit niciodata bluze de genul de atunci. Se poate pati ceva din asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cand dormi trebuie sa fii imbracat foarte lejer sau chiar mai deloc. Dovada ca nu respirai bine.

| Simpatic a răspuns:

Se poate pati sau nu depinde de la caz la caz, snurul de unde l-ai strans? cred ca nu de gat happy
daca esti bine acum nu ai patit nimic
cel putin ti-ai invatat lectia!
si da poate dauna ceva foarte strans pe corp, dar ar insemna sa fie extrem de strans incat sa numai permita circulatia sangelui ceea ce nu cred ca a fost cazul la tine
toate cele bune!

| ioana748 a răspuns:

Dacă nu ai patit nimic atunci, acum nu se mai intampla nimic.
Stai linistit.
happy

| Rusupaul1991 explică (pentru ioana748):

Mi s-au inrosit degetele in varful unghiilor si acum sunt rosii degetele in varful unghiilor

| ioana748 a răspuns (pentru Rusupaul1991):

De acum doi ani nu ti a trecut?
Pai ar trebui sa mergi la medicul de familie sa vada ce s-a intamplat cu circulația sângelui.

| Rusupaul1991 explică (pentru ioana748):

M-a ascultat la inima, la plamani si i-am aratat si unghiile si a zis ca nu e nimic. Si respir greu asa.

| ioana748 a răspuns (pentru Rusupaul1991):

Daca doctorul asa a spus. Posibil sa respiri greu de la altceva.
Poate ai lipsa de minerale si vitamine.
Calciu, Magne B6 si Sedatif PC sa te mai linisteasca.
Poate mergi la doctorul de familie si l rogi sa faci si niste analize de sange, gen glicemie, fier si altele. Si la tiroida.
Daca nu te simti bine si nu poti respira, poti chema salvarea la 112, sa vada cum stai cu saturația de oxigen.
Multa sanatate,

| MihaiMB a răspuns:

Unde ai simțit strâns șnurul?