| anonim_4396 a întrebat:

Acum doua zile am băut dimineața apa cu lămâie, în următoarea zi noaptea la ora 2 și 4 am ieșit la wc și am avut doua scaune diuretice (diaree), azi am luat iar apa cu lămâie, am făcut puțin mai moale și m-a durut puțin burta cam 2 minute. Oare de la apa cu lamaie e?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, că apa cu lămâie e acidă. Ca să o dea afară repede, să nu strice pe acolo, ce să facă, ce să facă stomacul, o trimite cât mai repede la ieșire. Acolo întâlnește ce e pe acolo, diluează și apoi face ca să se miște totul și dă afară. Eu am mai spus aici pe site acum câteva zile că prea mult acid nu e bun să bagi în tine și a sărit unul în sus, că stric copii de cap, de exemplu pe tine. Așa că eu zic, ca să îți dai seama că prea multă lămăie nu e cazul să bagi în tine chiar diluată cu apă, să mănânci lămâia, să o mesteci ca pe un măr. O să vezi că nu îți place că e prea acidă, e chiar rea.
Apoi fă ce vrei tu, și ascultă de cine vrei.

| Goete a răspuns:

Ce interesanta istoria ta, ne spui mai mult despre *** pe care l-ai lasat de 2 ori?