| George1337 a întrebat:

Acum doua zile am fost operat, am avut puroi si par crescut sub piele si mi-a fost inlaturata cu totul acea parte, era o bucata de carne cam cat pumnul din fesier. Intrebarea mea este, in cat timp se v-a inchide rana si voi renunta la bandaje?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GdX a răspuns:

Vei avea mult de tras. Rana se va vindeca cel mai bine daca respecti indicatiile medicului cu bandajare o date pe zi si alte chestii. O luna cel putin o sa tragi de ea. Depinde mult si de organismul tau cum lupta sa vindeze zona.

1 răspuns:
| ValentynaTynaAmy a răspuns:

Depinde de tăietură și de abâncimea ei
Fratele meu mai mic sa tăiat adânc în picior și lungimea tăieturii era de 8 cm și ia luat 6 zile până când sa închis rana
Mama mea a vrut operație de cezariană și hernie cam ia luat 2 săptămâni până sa închis rana
Acum depinde de la caz la caz