| anonim_4396 a întrebat:

Acum o saptamana, pe caldura inabusitoare de atunci, am stat o zi intreaga in fata ventilatorului si se pare ca am prins curent.
De atunci, in fiecare dimineata, ma trezesc cu urechea dreapta infundata. Incerc sa o masez, iar dupa aproximativ o ora imi revin.
Astazi m-am trezit la 9 dimineata si pana acum, la ora 5, nu mi-am revenit. Este infundata, ma doare si nu aud deloc bine.
Sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Incearca sa o tii la cald acum, sa nu se agraveze. Momentan nu e foarte grav, doar te-a tras curentul, dar daca vei continua sa stai cu ea spre ventilator poate vei face o infectie. Nu ar strica totusi sa mergi la medicul de familie si sa-l intrebi.

| xChampiionOrLooser a răspuns:

Incearca sa te intinzi in pat, sa te linistesti!
Dupa ce ai stat in pat, poti sa inghiti in sec, si du-te la un medic!

| Iris25 a răspuns:

Data viitoare incearca sa stai cu urechea stanga spre ventilator laughing.
lasand gluma la o parte, du-te la farmacie si cumpara Otocalm. costa in jur de 10 Ron. Pe mine ma ajuta de fiecare data cand am astfel de probleme si desfunda foarte bine urechile. bafta