| Cr7adi a întrebat:

Acum o saptammana am lipsit de la scoala petruca brusc mi-a venit rau si am stat acasa imi spuneti va rog de unde pot sa iau motivare ca nu le-am zis la parinti ca ei sunt severi cu mine si ma trimiteau si asa rau. ma pot duce si ingur la doctor sa cer motivare? am 15 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| YukiMrM a răspuns:

Da, te poti duce singur dar pentru credibilitate (asta in cazul in care parintii stiu despre absente) du-te cu parintii.

Cumpara o ciocolata sau un pachet de cafea daca te duci singur si explica-i situatia.

| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Poti. De multe ori cand ma duc la doctor mereu dau peste cate unu care a tras chiulu cel mai probabil si acum a venit sa-si ia scutire ca sa nu vada parintii absentele laughing

| Cr7adi explică (pentru SupradozaDeViseXD):

Eu chiar n-am tras chiulu

| CleverAdvisor a răspuns:

Normal ca poti sa te duci.Du-i si o ciocolata sau ceva.No problems.

| yoonny a răspuns:

Mai bine mergi la parinti celui mai bun prieten de-al tau si il rogi frumos sa iti scrie si tie o motivare, dar sa nu le spune parintilor, parerea mea la mine in clasa asa au facut si nu i-a prins nimeni

| yoonny a răspuns:

Si este de preferat ca parinti tai sa nu cunoasca acel parintehee hee

| dyyva a răspuns:

Eu mai luam scutire si de la medicul scolii

| pieptdepuiprajit a răspuns:

Daca iti era rau nu cred ca parintii tai te-ar fi trimis la scoala...Nu ai vrut sa mergi, nu ai de ce sa te ascunzi pana la urma nu ai dat la nimeni in cap. Astea sunt chestii care se intampla oricarei persoane care trece prin scoala/liceu, e ceva normal pana la urma. Daca nu mai faci si din astea cu ce amintiri mai ramai din viata din liceu/scoala.

Se rezolva, te duci frumos la medicul de familie cu 10-15 RON si esti gata.Totusi, vezi sa nu afle ai tai.