| cugandulundeva a întrebat:

Ajuta aparatul de vibromasaj cu benzi la eliminarea celulitei? Imi puteti spune, va rog, ( fetele cate l-au folosit desigur) daca ati svut rezultate? Fac miscare zilnic dar de celulita din anumite zone chiar nu teusesc sa scap. M-am pricopsit cu ea im urma unui tratament pentru ficat si...se extinde. Ma gandeam sa imi cumpar un aparat din ala si seara cand ajung de la munca sa ma masez cu el o jumate de ora, insa nu as vrea sa arunc banii pe fereastra si tocmai de aceea as vrea niste pareri. Multumesc! (ofer funda).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| doctoressa a răspuns:

Cu siguranta ajuta, pentru ca mobilizeaza depozitele de grasime din zonele respective, insa pentru arderea lor tot dieta si miscarea raman solutia. http://www.i-medic.ro/boli/celulita