| Giulia97Anna a întrebat:

De ce atunci cand calatoresc intr-o tara straina ma culc devreme si ma scol devreme? In Ro mereu adormeam tarziu pe la 2-3 sau chiar 4 cateodata.Dar sunt in Anglia si de la ora 11 seara ma ia somnul si ma trezesc pe la 6-7.De ce? E diferenta de fus orar?
Am mai fost plecata intr-o alta tara si aceeasi poveste.

Răspuns Câştigător
| RappaNow a răspuns:

Așa este și la mine, de exemplu dacă te trezești destul de des dimineața te înveți așa. eu și dacă dorm la ora 12 sau 1 mă trezesc la 7 dimineața. Este și fusul orar dar te-ai și obișnuit să te trezești la ora aia happy

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde ce interes ai sa mergi in pat la ora 10-11 seara, vreun barbat ceva? happy

| Giulia97Anna explică (pentru Violleta2022):

Cum poti sa judeci atat de usor? Te-ai gandit mult la intrebare?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Giulia97Anna):

Pai, nu te-ai dus la iubitel in vizita?

| Violleta2022 a răspuns:

In plus, sa nu uitam ca Anglia este cu 2 ore in urma Romaniei, deci, ora 11 in Anglia, corespunde cu ora 1 noaptea in Romania.

| LaIoana a răspuns:

Este diferenta de fus orar. Daca in Anglia este ora 23:00, in Romania este ora 1:00, deci nu e o mare diferenta intre ora la care adormi in Anglia si orele la care obisnuiai sa dormi in Romania. Corpului tau nu-i pasa ce ora e.