| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor TPU cred ca sufar de oboseala cronica
acum 5 ani un sofer neatent a dat cu spatele
in statie de autobuz si m-a lovit in spate
si am ramas cu anxietate si atacuri de panica
nu sunt nervos, dar de cati ani ma scol des noaptea
dorm o ora si jumate aprximativ 2 si ma scol iar ma culc de 4, 5 ori pe noapte
inainte dormeam mai bine 4 ore, si 3 cu pauza total 7 ore, tensiunea buna 12, cu 7, va rog sa-mi spuna cineva se poate muri de la oboseala,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Goddess23 a răspuns:

Daca oboseala este cronica cel mai probabil te vei imbolnavi si usor usor corpul tau va ceda, este bine sa consulti un medic si sa te ajute sa combati anxietatea. Incearca sa te alimentezi corespnzator si sa faci plimbari dese in aer curat si seara sa bei un pahar de lapte caldut care te va ajuta sa adormi. Si eu mai am probleme cu somnul si incerc sa ma plimb cat mai mult pe seara ca sa ma simt mai molesita, fac o baie fierbinte beau un pahar cu lapte cald si chiar da rezultate.