| elenacosmyna a întrebat:

AJUTOR!cryingcrying va rog! Acum cateva zile..mai precis joi mi-a curs o picatura de sange pe chiloti...am vazut cand m-am dus la baie. Trebuie sa-`mi vina pe 7-8. dar nici acum nu mi-a venit. CE sa fac!cryingcrying Oare am ramas insarcinata?cryingcrying Ce era cu acea pata de sange? De ce nu imi mai vine?cryingcrying( VA ROG AJUTOR!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! pai in primul rand nu trebuie sa iti faci griji daca ai fost cuminte si nu ai facut prostioare, poate esti racita si se mai intampla sa ai dereglari, dar daca stii ca nu ai fost cuminte, ar trebui sa iti pui un semn de intrebare si sa vorbesti cu mami tau.
O zi buna si sarbatori PASCALE FERICITE!

| elenacosmyna explică (pentru caramela):

Pai..saptamana trecuta..marti, m`am intalnit cu prietenu, am vrut s`o facem insa nu am putut pentru ca el era racit si nu i s-a sculat bine...big grin nici macar nu "a introdus`o".laughing) dar ne-am "atins" unu de altu..desi eu nu am simtit nimik..gen cum ar fi sa`si dea drumu sau cv..de aia. Ma gandesc la chestia asta. Desi nu cred pentru ca si el mi-a sps k nu si-a dat drumu. Dar ce nu inteleg... ce e cu acea picatura de sange.cryingcrying(

| caramela a răspuns (pentru elenacosmyna):

E prematur sa zici ca ar fi o posibila sarcina daca abia marti v-ati propus sa faceti ceva..deci pana marti fusei cuminte? cred ca e vb de o raceala si la tine, daca vezi k nu iti vine, sa cumpere flacau un test de sarcina si asa spulberati orice indoialawinking

| elenacosmyna explică (pentru caramela):

Da.pana marti nu am mai facut`o de 2 lunibig grin ...deci...am fost cumintetongue

| caramela a răspuns (pentru elenacosmyna):

Si luna trecuta ai avut? e posibil sa te fi insemnat, adica sa ai o luna de sarcina. fa un test cat mai repede.

| Chocolateangeeeel a răspuns:

Ne trebuie mai multe detalii, am trecut si eu de multe ori prin ce ai trecut tu, cuvintele nu te ajuta, stiu sad daca vrei sa vorbim, si iti pot spune aproape sigur daca da sau nu, cere-mi id la mesaje si vorbim!:*

| ZK a răspuns:

Hoooo! In primul rând, nu te mai criza. rolling eyes

| elenacosmyna explică (pentru ZK):

..stiu..dar ma crizez pentru ca nu mi sa mai intamplat asa ceva niciodt..sa imi intarzie atat de mult. de aia..plus k si mama ma tot intreaba cand imi vine. k trebuie sa`mi vina inaintea ei..si acum i-a venit ei si mie tot nu. si de aia..ma crizez asa:yawn

| sylar2007 a răspuns:

Cum naiba eu ca baiat stiu si tu ca fata nu stii? la fete e normal sa mai intarzie daca intarzie maxim 35 de zile E O PROBLEMA dar acea problema nu trebuie sa fie neaparat,, sunt insarcinata''. se mai intampla ca la fete sa curga foarte putin apoi sa nu mai curga o saptamana/2/3 apoi sa le vina iar. daca erai insarcinata nu curgea! si sa nu uitam ca multe fete au ciclu si in a 4a luna de sarcina(chiar daca nu ca atunci cand nu erau insarcinate)eu ca barbat stiu si nu stii tu? omg...

| elenacosmyna explică (pentru sylar2007):

Stiu si eu...crede`ma. dar nu mi sa mai intamplat niciodt asa ceva..de aia ma panichez foarte tare. plus ca si mie de multe ori mi s-a intamplat sa imi intarzie. dar maxim 2 zile niciodt aproape o sapt..si nici burta si sanii nu ma dor.ca de fiecare data..de aia sunt asa crizata...plus k si maikmea incepe cu intrebarile. k luna asta nu`ti mai vine. dc nu iti vine..si chestii din asteastraight face
sad.

| sylar2007 a răspuns (pentru elenacosmyna):

Prietenei mele i-a intarziat vreo 2 luni, a facut test de sarcina etc.nimic.a fost la ginecolog si i-a spus ca daca depaseste 35 de zile inseamna ca e o problema(nu sarcina). si ei i-a curs cativa stropi apoi s-a oprit si i-a venit dupa 2 luni. poti sa ai o infectie, du-te la farmacie sunt pastile speciale pentru asa ceva, daca e infectie ia 2/3 zile antibiotice.mai incearca sa faci bai fierbinti, de obicei apa fierbinte grabeste..venirea.nu te panica! mai rau faci, psihicul deregleaza mai tare venirea ciclului! asa ca nu fa mai rau! stai linistita, trebuie sa fie o simpla infectie, daca iti intarzie 35 de zile te duci singurica la ginecoloc(nu esti prima stai lin)ii explici situatia, iti va face un control(sa nu iti fie rusine ginecologul a vazut mii de...)iti va pastile le iei 3 zile si gata s-a rezolvat. o femeie in viata mai are probleme si din astea, ca ii curge 1 strop si dupa pauza, ca nu ii vine 2 luni desi nu e gravida, ca ii vine de 2 ori intr-o luna, ca o tine mai mult sau mai putin decat in mod normal, daca ai probleme din asta NU INSEAMNA CA ESTI GRAVIDA! stai linistita!

| elenacosmyna explică (pentru sylar2007):

Asa am sa fac. oriqm iti multumesc:*..si sper sa nu fie nimic altcevabig grin...cum ar fi o sarcinalaughing) pentru ca totusi mentionez ca am vrut s`o fac cu prt dar nu am putut el fiind racit si nu se simtea prea bine..deci am incercat in zadar pentru ca nu i s-a sculat cum trebuie si nu am mai continuat. si ma gandeam k o fi si asta o uuna din cauze... dar el mi-a sps k nu si-a dat drumu si oricum am simtit si eu k nu si-a dat drumu si k e ok..deci sper sa nu fie de la astaD: oriqm o sa ma linistesc si o sa mai astept putin. daca nu vine si nu vine. direct la ginecologbig grin k nu mi-a rusine de astalaughing)tongue multu` ink o data:**

| sylar2007 a răspuns (pentru elenacosmyna):

Cu placere si nu uita sa stai linistita pentru ca psihicul poate sa iti influenteze fizicul. daca e exact asa cum ai spus tu e imposibil sa fi insarcinata!

| Vampire12300 a răspuns:

Lucifer are dreptate.Stai calma si du-te la doctor e cel mai bine chiar daca o sa te certe parintii!

| Nechita_Selena-Alexandra_1996 a răspuns:

Păi dacă ai avut o pată de sânge pe chilot înseamna că numai eşti virgină!

| Curtache_Denisa_2000 a răspuns (pentru Nechita_Selena-Alexandra_1996):

1. Nu tuturor fetelor le curge sânge când se dezvirginează
2. A spus că nu i-a venit menstruația la timp.
3.Menstruatia poate avea dereglări de câteva zile sau chiar 30 de zile. De când ai prima menstruație și până după ceva timp de atunci 1, 2 ani, menstruația ta v a fi neregulata, de aceea fiind bine sa ai un alborbant și o pereche de slipi la tine întotdeauna.