| Ensiferum a întrebat:

Alcoolul dauneaza sau este benefic unei persoane care are un helicobacter dezvoltat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Daca ai bacteria aia trebuie tratata cu antibiotice sau un tratament nou aparut.Trebuie sa ti regim drastic si sa nu mananci sau sa bei ceva ce iti provoaca acid. Vorbeste si tu cu un medic sa iti spuna ce ai voie sa mananci dar alcool clar nu ai voie.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Dauneaza.

| RoCkKiD a răspuns:

Ca si regula generala, alcoolul nu e benefic. Exista cazuri in care e mai putin rau dar benefic nu e.

| HadesSs a răspuns:

Clar dauneaza.