| EmiiLoveYou a întrebat:

Am 12 ani si aprox. 1.50 si 38 kg.
Stiu ca greutatea mea este normala dar am putina burtica. Stiti cum pot scapa de ea pana la vara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bdtd04 a răspuns:

Eu ti-as recomanda alergatul si abdomenelewinking Nu trebuie sa slabesti sa stii.Ai o greutate perfecta.winking sper ca ti-am fost de foloswinking

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

mergi regulat la sala, renunta la dulciuri, paine si mancaruri de la fast food si o sa scapi de burtica

| snzpaul a răspuns:

Nu mai manca E-uri, alearga 10-15 minute in fiecare seara si totul va fi ok.

Si, mai incet cu grasimile. happy

| alexandra13131718 a răspuns:

Da 15 abdomene in fiecare dimineata pnan'vara si bea multa apa cu lamie

| thetraveler a răspuns:

Consumi tuberculi de topinambur napi care sunt dulcegi la gust si foarte crocanti si numai buni de rontait.si linisteste foamea. funda?

| Cosmin86 a răspuns (pentru thetraveler):

Esti femeie de vrei funda? sau un gay frustrat?

| thetraveler a răspuns (pentru Cosmin86):

Esti cam nesimtit.cred ca bunul simt e sub soric

| LucySilvyu a răspuns:

Poti sa faci 3214 de abdomene. Abdomenle nu ard grasimea!
Practica alergatul, inotul si pedalatul.Manca de 5-6 ori pe zi cate putin, la un interval de 2-3 ore.Si nu sta niciodata sa ti se faca foame pentru ca vei manca mult dupa aceea.A...inca ceva...ai grija ce mananci! Bafta!

| Boacă_Andrei_1994 a răspuns:

Abdomene+alergat. 100-200 abdomene pe zi si alergat de 3 ori pe saptamana, cate 3-4 km/tura