| Dragoselgwns a întrebat:

Am 12 ani si ma uit la fenomene stranii de pe discovery si alte filme cu fenomene paranormale.Am o frica in mine inainte sa ma culc.Cate odata imi e frica de intuneric. spuneti-mi cum scap de firca

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
188 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 12 ani, ma numesc Ioana si ma uit si eu la acea emisiune, recunosc ca si eu ma m-ai sperii cateodata, dar stii ce fac eu? Dupa ce se termina emisiunea schimb canalul si ma uit la desene animate. Uit tot ce am vazut inainte. Programez televizorul si:,, Noapte buna!''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mah
de asa cevanu poti scapa prin bancuri si...big grin farasuparare
tud2010 @yahoo.com e idu meu
cine vrea sa m intrebenu are de cat da va spun asa cevanu e de jucat si dati-mi un buzz ca sa va explic c e am vrut sa spun happy
daca nu te intere mai bine daipace
si baiatul de 12 ani as vrea sa vb cu el inainte si dupa ce se uita la aa cevabig grin
cine are tupeu sa ma intrebe saa intrebe panaatuncea ramane un site pentru copii fraieribig grin fara suparare ca nu am nimica cu nimehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt la fel ca tine... la mine pe fiecare seara pe la ora 3 dimineata ma trezesc cu un om imbrcat un negru la capul patului si imi zice mereu ca inca nu a sosit vremea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

aprinde-ti o lumina si uitate la ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai uita la,, fenomene stranii'' de unul singur. Nu te uita niciodata tarziu. Daca tot nu scapi de frica de intuneric du-te la un pshiholog.Frica ta este irationala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu ma uit si daca imi e frica ma gandesc la alte lucruri de exemplu cemi place mie mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu tot 12 ani am si mie imi era frica... dar nu am reanuntat sa ma uit si nu imi mai e frica...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune o rugaciune. O sa te ajute.Eu spun rugaciune si nu mai visez. Zi:Imparate Ceresc, Inger Ingerasul meu etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune o rugaciune.Asa nu o sa mai visezi. Spune:Imparate ceresc, Inger ingerasul meu, Tatal nostru etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu ma uit la filme cu fenomene paranormale si cand trebuie sa ma duc sa dorm imi fac rugaciunile inainte sa ma bag in pat, atunci nu imi mai e frica asa ar trebui sa faci si uh.am 15 ani si imi e frica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Si eu ma uit la fenomene stranii pe Discovery si am numai 11 ani. Dupa ce ma uit la ele si mie mi-e frica asa ca incerc sa ma uit la emisiuni mai vesele sau sa fac ce-mi place mai mult dar care e si distractiv. Sper sa-ti fie de folos!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai uita daca it este frica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai uita la acele filme si la fenomene stranii si incearce sa nu te mai gandesti la ele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandeste-te ca ingerul pazitor e cu tine si Dumnezeu la fel.
Intra pe situl codul omega si cauta pe margine "dincolo de materie"si da in jos pana vei vedea Mesaj din universda acolo si uitate la toate filmuletele alea mai ales la unul numit"Igeri-Angels"sunt foarte frumoase

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gdestete ca nu e adevarat ce vezi la tv

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa-ti spun. si eu ma uit si tot asa ma cuprinde o frica, dar stai linistita sunt facaturi si sunt facute asa fure atentia si emotiile de frica ale omului.cand te pui sa dormi, nu te mai gandi la asta. simplu. si dormi si tu cu cineva. sati mai pierzi tumpu pana adormi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevarat cu frica se naste oricine dar ea trebuie indepartata fortand limitele psihicului adica sa umbli noaptea pe drum singur, sa mergi pe langa cimitir tot noaptea(singur). Incearca sa zici in sinea ta ca celelalte "creaturi" trecute in nefiinta nu exista ele exista dar te pot "ataca" cand iti este teama pentru ca ele se hranesc cu teama si cu furie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai uita daca te temi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai uita! adica ce vorbesc.eu daca nu m-as mai uita cred ca as muri. dar oare is adevarate? eii... apropo eu am 11 ani si nu prea mi-e frica...adika oleaca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai uita la fenomene paranormale!

| gratian a răspuns:

Roagate lui Dumnezeu.Nu mai pacatui si nu te mai uita la asa ceva

| Vampiree a răspuns:

Pai.gandeste`te ca nu se poate intampla nimic.adica ca se intampla la altii. dar nu tie.

| spatarioana a răspuns:

Da si eu ma uit si eu ma sperii pe moment cand arata ceva care ma poate speria dar nosptea nu mi-e frica inainte de culcare fiindca ma uit la desene animate si uit tot sau vb cu niste cologi

| parkour a răspuns:

Eu am varsta de 11 ani si ma uit si eu la fenomene stranii sau alte filme de groaza.Si eu am aceeasi frica. Cel mai bun sfat este sa te uiti cu un prieten de-al tau sau sa nu te mai uiti

| realisticword a răspuns:

Pai...sa nu te mai uiti noaptea la asa ceva.
Si daca televizorul tau are timp in care sa se inchida pune un timp in cat sa adormi.(Nici eu nu ma inteleg)

| danimarie90 a răspuns:

Si eu una ma uit la feniomene stranii si altele si am tot 12 ani si imi plac si nu vreau sa renunt la ele de atunci imi e frica de intunerik poti sa nu te mai uity sau sa aprinzi luminile sau fii insotyt de kineva

| adriana_8935 a răspuns:

Pai poti ca sa te gandesti ca totul este doar in imaginatia ta si ca nu exista...nah poate daca inca iti mai plac papusile(ursuletii de plus) sa il ti in bratebig grin asa mai fac si eubig grinbig grin

| Anonimaaa56 a răspuns:

Stiu km este si eu ma uit...frica tio faci cand te gandesti la ele incearca sa te gandesti la alceva happy

| IonutzuBoss a răspuns:

Vezi si tu...iesi la 2 noaptea afara unde ti-a fost cel mai frica.Fii atenta ce vreau sa zic:Gandeste-te la Dumnezeu,o fantoma nu iti poate face nimic. Daca o sa o vezi,apropie-te de ea,gandeste-te ca binele e de partea ta,ingerii pazitori, si El, Dumnezeu.Vei scapa de frica si documenteaza-te! Si apropo, eu am 10 aniwinking!

| iulianleonte10 a răspuns:

Am 10 ani si ma uit la fenomene stranii cu prietenul meu de 9 ani seara cand ma duc la culcare si este foarte intuneric am iluzii cu fantome.strigoi etc si imi este frica ce sa faca?