| ruzalia a întrebat:

Buna!
Ma poate ajuta si pe mine cineva cu sfaturi cum sa slabesc la burta??? Va rog mult! La sala nu prea am timp sa merg macar acasa sa pot face ceva. Dau funda :*

Răspuns Câştigător
| CrushBoy89 a răspuns:

Uite...si eu am avut aceeasi problema ca tine dar s-a rezolvat. Iti dau un sfat: Nu asculta toate prostiile care sunt pe net cu doar fructe/legume etc. Da! Poti sa mananci si asta dar pe langa bai...mananca bine la fiecare masa (dimineata, pranz, seara) si sa nu mai mananci nimic dupa ora 18-19 PM. Dar ai grija, usor cu painea! Mananca incet, nu te grabii si nu bea apa inainte si dupa masa cam jumatate de ora minim.
Ca exercitii fizice, poti incerca asta:
https://www.youtube.com/watch?v=zpeN0xX1VVg
Ideea este ca nu prea poti da jos doar dintr-o anumita parte a corpului. Iti doresc multa bafta! Doamne ajuta! Ciao! :)

4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu trebuie sa mergi la sala, cardio trebuie sa faci tu. Alergat in parc, urcat scarile, plimbat cu bicicleta etc
Renunta la carbohidrati, dulciuri, fast food, bauturi carbogazoase si o sa fii ok.

| Shar0nSpitz a răspuns:

Nu stiu daca iti vine sa crezi, dar eu am mancat tot ce am vrut ( cu limita ) si am slabit. Burta o poti da jos si doar alergand! La mine a mers! ( Mi se pare o prostie sa te abtii sa mananci ceva )

| Daria11Dragutzaa a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa mananci doar fructe si legume! Fara dulciuri(cips-uri, ciocolata, suc dulce).Iti poti face la storcator sucuri naturale!

| ruzalia explică (pentru Daria11Dragutzaa):

Adica asta sa fie mancarea mea! Dar cam cat timp ar trebui sa fac asta?