| drivere a întrebat:

Am 15 ani, 1.76 inaltime si 54 kg. Spuneti-mi si mie cum sa mananc si ce exercitii fizice sa fac ca sa ma ingras sanatos ca sa ajung la o greutate normala.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Mulţi ani înainte!
Trebuie să ai 66 de kilograme.
Trebuie să mănânci o gamă foarte variată de alimenta,pentru a te asigura că organismul tău primeşte tot ce îi trebuie. Încearcă să mănânci alimente care conţin multe proteine cu ar fi peşte,carne,ouă,lapte,brânză,fasole,mazăre,conopidă,brocoli,ai nevoie de carbohidraţi cum ar fi pâine, paste, cereale şi o mulţime de fructe şi legume proaspete, să nu uităm de mişcare, foarte importantă în sănătatea noastră.
Te pup!

5 răspunsuri:
| BrokenWings a răspuns:

Hmmm ....De ce sa te ingrasi cand poti avea un corp de invidiat umbland la sala sau facand un sport? Nu e mai bine sa fi tonifiat? Eu zic ca arata mult mai ok asa.
Si eu chiar nu va inteleg pe astia care vor sa se ingrase, in locul vostru as manaca orice imi pica in mana laughing Dar desigur stiu ca nu sunteti voi de vina ca nu va ingrasati!, vci organismul vostru cu ardere rapida si metabolismul...

Mananca bine si nu pleca de la masa pana ce nu termini ce ai in farfurie, iar daca mai faci si un sport poate pofta de mancare va veni mai repede.

Multa bafta!

| OanaVlad a răspuns:

Mananca mancare normala, mai manamca si ceva chipsuri si din astea si nu foarte mult sportwinking

| romeliakiss99 a răspuns:

Salut! nu cred ca ar trebui sa te ingrasi foarte mult,trebuie sa mananci putin si des fructe, lactate, carne de pui, peste, oua legume, cereale, dar si ceva care sa-ti placa
bafta! te pup!

| Ducman_Catalyn_1992 a răspuns:

Ferest-te de sport si mananca ce iti cade in mana...este garantat.

| AntoniaMy a răspuns:

Eu am citit o carte destul de interesanta care m-a ajutat sa slabesc vreo 5 Kg.In carte scria sa mananci exact cat ai nevoie, sa mesteci incet(mestecand incet nu iti mai trebuie asa multa mancare), sa bei un pahar cu apa inainte cu 30 de min. sa mananci. Exerciti fizice care te-ar ajuta ar fi abdomenele si ai putea sa alergi.Eu de exemplu fac 30 se abdomene si alerg 30 de min in fiecare zi. Sper ca te-am ajutat.