| BATTLEGROUND a întrebat:

Hei TPU

fac sala de aproximativ 5 luni si am luat in greutate aproape 14 kg in primele 4 luni de sala!

insa in ultima luna jumate nu am pus pe mine nici un kg...
as vrea sa ma ingras mai mult deoarece nu am decat 64kg si as vrea sa ajung undeva la 70! a da. am 1.76 m inaltime!

ce gresesc? ce as putea modifica pentru a continua sa iau in greutate? am vreo 6 mese pe zi care sunt foarte consistente si mananc si fructe si legume intre mese!

5 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

In primele luni corpul se ingrasa foarte repede, dar dupa procesul incetineste. Ai nevoie de niste proteine, desi sunt destul de scumpe, te vor ajuta sa te ingrasi si sa pui masa musculara.

| Moonlight15 a răspuns:

14 kg dar mai multa grasime, tu intr-un an de sala poti sa iei maxim 11 kg de MASA MUSCULARA! Poti sa mananci cate mese vrei, nu trebuie sa mori in bucatarie, doar sa-ti asiguri macro-nutrientii. Deacum o sa cresti mai greu, e normal, ai rabdare...

| Alex201938 a răspuns:

Tu vrei sa pui orice? Repede? Sumo laughing) pune ma muschi si lasa proteinele inca altii iau proteine dupa 4-5 ani de sala si abia pun pe ei 10 kg in 5 ani laughing

| BATTLEGROUND explică (pentru Alex201938):

Crede-ma ca sunt nimai fibra! mi se vede fiecare muschi... sunt foarte definit! nu am pus pe mine grasime asa cum ziceti voiwinking

| Alex201938 a răspuns:

No bravo poate o sa fi mr olympia la ce rezultate ai cine stie