| Milanezull a întrebat:

Am 15 ani (sunt baiat) si transpir FOARTE usor si repede. Cum/Ce pot face sa nu mai transpir asa?! Alimentatie, sport? Sau e ceva din genă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Se prea poate sa fie genetica problema. Daca nu poti tine problema sub control folosind deodorante obisnuite, incearca ceva de o calitate si mai buna, iar daca nici asa nu functioneaza, adreseaza-te unui medic dermatolog.

1 răspuns:
| giony54 a răspuns:

Transpiri pentru ca ai corpul plin de toxine, probabil din alimentatie proasta, sau ai o raceala netratata corect. Daca miroase urat trebuie sa faci o cura de detoxifiere.