| ioanamonica a întrebat:

Am 16 ani si jumatate. Cum as putea face/ Ce mancare ar trebui sa consum ca sa mai iau in greutate? am 43 kg.As vrea sa am macar vreo 46-47 kg. Dar sa ma mai inalt putin, cum sa procedez? sunt fata laughing funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Ia exemplu de la baietii din spatele blocului cu ceafa lata : gratare, bere, fast-food, miscare putina (nu mai merge pe jos la scoala, nu mai iesi afara cu prietenii, petrece cat mai multe ore pe net). Sigur o sa iei in greutate si... sigur o sa te imbolnavesti.
La ce rahat iti trebuie sa iei in greutate? Asta e cea mai mare idiotenie care am auzit-o pana acum, si e a II-a oara cand o citesc azi! This is a mad mad world...

| Dumnezău a răspuns (pentru IMC90):

All around you are familiar places, worn-out faces, worn-out faces... laughing

| Ovydiw a răspuns:

Simplu, mananci ceea ce nu trebuie sa mananci :
- FastFood
-Carne de porc
-Dulciuiri
- Manacare multa(mananci pana cand te saturi bine )

Si sa ai o stare de spirit buna, sa nu fii suparata, sa nu suferi din dragostelaughing, sa nu fumezi...

Asa sigur o sa te ingrasitongue Bafta!hee hee

| UnCorpSanatos a răspuns:

Ca sa te inalti ar trebui sa practici un sport vezi tu ce ti-ar placea mai mult: baschet, innot... Iar ca sa iei in greutate trebuie sa mananci mai mult cel mai bine sa mananci seara inainte de culcare pentru ca in timpul somnului toate functiile corpului isi incetinesc din activitate si o sa reusesti sa te ingrasi si mai poti dupa o masa buna in timpul zilei daca reusesti sa dormi o ora doua vei lua in greutate in 2-3 saptamani :* Fundita?

| Blu3HusKy a răspuns:

Buna.Tu ca sa iei in greutate trebuie sa mananci grasimi cum ar fi: ceafa de porc, fripturi, peste, ciorbe de os, cotlet de porc, somon si multe alte care contin grasimi si ca sa te mai inalti trebuie sa faci diverse sporturi specifice inaltimiwinkingwinkingwinking Funda?:dbig grin