| Cabul a întrebat:

Am 17 ani si vreau sa ma apuc de sala, dar ajutat de steroizi(pastile). Am am 1.92 inaltime si 88 kg, nu cred ca prea conteaza asta, am mai facut sala 2 luni dar nu mi s-a prea dezolvat masa musculara. Stiu majoritatea efectelor secundare ale steroizilor, vreau sa fac un tratament doar de 2-3 saptamani si nu cred ca va fi o problema in a cauza vreun efect secundar. Vreau parerea voastra despre ce fel de steroizi as putea folosi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Steorizii se folosesc in cicluri. niciun ciclu nu este mai scurt de 6-8 saptamani. tu dupa 2 luni de sala facuta la misto la ce te asteptai prietene? muschii se fac cu ANII, nu cu zilele. corpul are nevoie de 48-72 de ore de recuperare.
http://www.youtube.com/watch?v=IjY-9te-QUk

aici o sa intelegi de ce nu cresti, si care este efectul steroizilor asupra corpului de te face sa cresti mai repede. daca la 17 ani vrei sa ai outele cat boabele de mazare, fii invitatul meu. nu ai nici cea mai vaga idee ce fac steroizii, dar esti dispus sa sari cu capul in gard. de ce? efecte secundare iti asiguri de la prima utilizare, cand adaugi testosteron sintetic in corp si inhibi productia proprie de acest hormon, timpul face doar sa creasca nevoia ta si dependenta de a lua. foarte putini oameni ajung la natural din nou dupa ce baga capul in gard. este o senzatie fenomenala ce simti cu porcariile alea.

| Cabul explică (pentru JohnnyBi):

Pai stiu ce zici, dar din cate am citit pe google sunt anumiti steroizi care nu iti cauzeaza astfel de efecte secundare pentru un ciclu de tratament. Dar nu stiu, mai astept pareri.

| JohnnyBi a răspuns (pentru Cabul):

Mergi tu pe ideea asta si zi-mi cum o dai in bara mai incolo (peste cativa ani)

| Ioscaa1 a răspuns:

Tu la 2 luni de sala vrei sa se observe o diferenta?

| parvuconst a răspuns:

Incearca sa faci sala, sa iei vitamine (nu steroizi) si sa mananci bine.