| fabian12345326 a întrebat:

Am 70 kg am 14l5 ani și 1, 66 înălțime cum slăbesc repede în vreo 2 săptămâni câteva kg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Alearga 2 ore pe zi si mananca fara: paine, paste, pizza, dulciuri si sucuri.

| Sonia822 a răspuns:

1. Incearca sa alergi o data la 2 zile, in primul rand pentru ca sportul taie pofta de mancare
2. Renunta total la dulciuri, iar daca nu poti, atunci mananca-le in prima parte a zilei
3. Nu mai manca nimic, dar nimic, dupa 6 seara. Daca esti motivat suficient, e bine si dupa ora 4.00
4. Bea multe ceaiuri, bea ceai de tei, il faci de seara, si cand se raceste il bagi la frigider. Un stomac plin cu lichid neindulcit nu cere mancare, si te si echilibreaza psihic
5. Cand si daca te doare stomacul, si cere mancare, bea o cana cu apa de 250 ml, in care pui jumate de lingurita de bicarbonat de sodiu, in 15 minute ia durerea de stomacel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apa multa (2, 5 L), plimbari/alergat/sala moderat si des/ce miscare vrei tu, o dieta cu cat mai putine glucide din dulciuri prea procesate sau fainoase (paine, paste), suficienta proteina (carne, oua) pe care ai s-o folosesti la sala daca te vei duce pentru a pune masa musculara si grasimi "bune" (ulei de masline, avocado, migdale neprajite etc.). Instaleaza-ti un calculator caloric si contorizeaza-ti astfel incat sa nu fie mai mult de 1600-1700 kcal pe zi, cu tendinta spre a ajunge la targetul asta totusi si ai rabdare, miracolele nu se intampla, dar daca urmezi ce ti-am scris si faci suficienta miscare de orice fel, scapi de 4 kg in saptamanile astea. Cheia e moderatia si sa iti amintesti MEREU ca ce pui pe tine e ce bagi in tine minus ce consumi prin metabolism bazal si miscare, munca intelectuala etc. E simpla matematica

| LupusDei1993 a răspuns:

Poti maxim 2 kilograme sa slabesti.
Este simplu: miscare cat te tin puterile, si mancat mai dietetic: fara fast food, dulciuri de niciun fel, zahar rafinat, produse de patiserie, paine, orez sau paste in exces, fara chipsuri etc. stii deja despre ce vorbesc.

| Gambrinus a răspuns:

Dieta daneza...gasesti grup pe Facebook... dureaza 13 zile dieta.e putin drastica dar da rezultate

| LupusDei1993 a răspuns (pentru Gambrinus):

Diete de genul nu functioneaza cu absolut nimic, decat pe moment.

| RAY a răspuns (pentru Gambrinus):

Si ingrasarea apoi e foarte rapida

| Gambrinus a răspuns (pentru RAY):

Logic ca ingrasarea e foarte rapida, daca la finalul dietei revi la proastele obiceiuri si bagi cu 2 maini odata? ...eu doar ziceam ca e o dieta rapida care da rezultate imediat...ce se intampla dupa depinde doar de tine

| RAY a răspuns (pentru Gambrinus):

Dar ce sens are ceva rapid daca apoi te ingrasi si nu doar, masa musculara pierzi tot mai mult si ai o cantitate tot mai mare de grasimi