| gelutzu78 a întrebat:

Am arsuri pe esofag de la hiperaciditate senzatia este ca un nod in gat acesta afectiune o am de un an de zile si imi agraveaza astmul pe care il am din copilarie problema e ca jigaraia aia care vine din stomac imi sta in gat anul trecut mam prezentat la urgente nu puteam respira normal si mi s-a pus diagnosticul de gastrita stie cineva vreun remediu bun sau daca sa mai confruntat cu aceasta boala are vreun leac pana la urma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| onasis1961 a răspuns:

Nu este un leac, dar are efect imediat:cand ai arsuri puternice, ia un varf de lingurita de bicarbonat de sodiu alimentar si bei imediat un pahar de apa. Efect sigur si rapid.