| Mihaela2022 a întrebat:

Am avut coronavirus in luna februarie, am facut infectie la plamani si am urmat un tratament la spital.
Problema este ca in fiecare dimineata am o apăsare in gât (ca şi cum se pune un cârcel in gat) si ma doare enorm.
Am fost la doctor si mi-a facut o radiografie la plamani şi a iesit bine.
Atunci ce ar putea fi si de ce durerea apare doar dimineata?
Voi ati avut aceste dureri dupa covid? Inca din februarie mă seacă

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Eu stiam ca se cheama "long covid".
Adica chestiile astea ciudate de dupa.
Cauta un doctor "mai specializat" in asta.
Nu exista specializare, dar unii doctori au lucrat cu asemenea persoane si au mai multa experienta.
Auzisem de o doctorita prin Bucuresti.

| dinaprilie a răspuns:

Daca dormi in alta pozitie este la fel?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca te doare gatul ma gandesc ca nu ar fi o problema plamanii din moment ce ai zis ca au iesit bine la radiografie, pe asta nu o inteleg.

Poate e altceva de la nivelul gatului, glanda tiroida, amigdalele, intreaba si de astea sa faci niste analize.

Eu am dezvoltat nu stiu cum o tuse care apare doar seara si am avut si eu covid in martie si de atunci si pana acum nu am mai prezentat niciun simptom, in rest nu ma doare nimic, doar cateodata apare tusea asta.

Multa sanatate.

| TheStrategist a răspuns:

Trebuie să îți spună un medic ce ai la gât.

| Mihaela2022 explică (pentru TheStrategist):

Nu stiu la ce medic sa mai merg, am fost la pneumolog şi nu am rezolvat nimic

| TheStrategist a răspuns (pentru Mihaela2022):

E posibil să nu fie la plămâni problema