| Onixuţa a întrebat:

Am avut Helicobacter Pylori (aproximativ 8 ani) acum mulţi ani. În urmă îmi cauzase o gastrită (ieşită la proba cu bariu). Acum nu mai am dureri mari de stomac. Întrebarea mea este dacă Helicobacterul s-a vindecat, cum pot afla asta(vreun test, ceva)? Gastrita a trecut? Am un regim alimentar mai "pe sărite".
Mulţumesc anticipat. (Am 14 ani)
Ofer Fundiţa! big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Carmen27 a răspuns:

Cea mai buna solutie este sa mergi la doctor..acolo iti face o serie de teste si iti spune exact daca mai ai acel virus.

1 răspuns:
| Alcyon a răspuns:

Si prietenul meu a avut chestia asta acum cativa ani. Si acum mai are probleme cu stomacul. Ar fi bine sa mergi la medic, sa-ti faca analizele. Daca ai gastrita, trebuie sa fii atenta la ce mananci.