| brokxy a întrebat:

Am baut cele mai tari energizante dar nu am simtit sa imi dea energie si la lucru ziceau ca ma misc asa incet si eram obosita tare, sa fie din cauza ca beau cafea de multa multa vreme si corpul meu e obisnuit cu cafeina? Sincer beau cafea de la 8 ani. Dar nu am baut in fiecare zi atunci. Asa odata pe luna(cu lapte)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Energizantele conțin E-uri care sunt toxice pentru organism. Corpul in loc sa se bucure de energia primita, o folosește pentru a elimina toxicul produs de E-uri, si poate nici nu-i ajunge mai consuma si din energia pe care o avea înainte. Doar cruditățile sunt indicate pentru energizare, ele conțin pe lângă vitamine si minerale si enzime care sunt numite si "scânteia vieții".

| BuLaNNNeL a răspuns:

Cu alimentația cum stai? Energia vine din sursele de energie ale organismului (carbo si grasimi) nu stimulente.

| Julia1188 a răspuns:

Nu vreau sa te sperii, dar cunosc multe persoane care din cauza energizantelor consumate in exces au facut infarct. Ai grija cu ele, uneori iti fac mai mult rau decat sa te ajute!