| Dorinellllllll a întrebat:

Am calcat acum vreo ora jumate intr-un cui ruginit. de fapt, mai mult o intepatura a fost, a intrat varful ..am citit ca trebuie sa fac vaccin... mai trebuie? A trecut o ora jumate, poate chiar 2 si nici nu s-a umflat, nici nu ma doare. Ii rosu cat pui unpunct cu markerul. dupa ce am calcat, am spalat cu apa si sapun

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Du-te si fa-ti vaccinul! Nu e de gluma cu sanatatea ta!

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Probabil n-o sa ai nimic. Dar sa stii ca degeaba speli cu apa si sapun. Apa si sapunul nu sunt dezinfectanti.

| Dorinellllllll explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Apoi, la vreo 15 min mi am bagat piciorul in apa cu sare. si tot imi iesea un lichid alb. ( asa i-a zis doctorul lu frate'miu anul trecut cand a calcat ). la el o fost mai grav

| Sherif77 a răspuns:

Si prietenul meu a patit la fel ieri... cu apa si sapun nu faci nimic... trebuia pe loc sa te dai cu spirt sau dezinfectant. Du-te azi sau maine si fa-ti vaccinul. Mai bine nu risti nu se stie niciodata.