| TheNakedRussianThatFoundYouOnTheStreet a întrebat:

Am cazut cam de la 1 spre 2(in etaje)dintr-un copac si am cazut pe picior.Acum seara s-a umflat vreo 5cm si 3mm dupa riglalaughingDar nu ma doare si nu este vanat. Ce as putea sa fac? Apropo, nu ma duc la medic nici d-eal d%$@u pentru ca am mai avut mana rupta si am "reparato"acasa...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Poate ai norocsul sa ti se sudeze piciorul stramb si sa mergi ca un handicapat...

| didi12 a răspuns:

Pai,atunci "repara"-ti si picioru`.
Acum serios, eu cred ca ar trebui sa mergi la doctor, se poate agrava starea.Sau pune-ti o compresa cu apa rece, si daca nu va merge, la spital!

| GalaXy a răspuns:

Iti recomand o surubelnita,o cheie,un surub si o piulita.Te operezi,iti bagi acolo surubu' (sau daca nu ai poti sa bati un cui) si o sa mergi cu el toata viata. Poti sa iti deschizi si un atelier si il faci clinica privata.
Trecand la lucruri serioase, trebuie sa te duci la doctor pentru o radiografie, si de acolo stie el ce sa faca.Nu iti "repara" piciorul acasa ca apar complicatii.Succes!

| rZv995 a răspuns:

Pune niste gheata pe unflatura!

| xlmpq a răspuns:

Esti tare frate jur laughing)))

| Adriana_3396 a răspuns:

Cum poti sa faci asa ceva? laughing sa-ti repari acasa? laughing bine frateelaughing

| UndiscoveredSoul a răspuns:

Fa acelasi lucru pe care l-ai facut cu mana ta laughing

| andrei_4094 a răspuns:

Mergi la medic. Se "repara" si acasa, dar NU cum ar trebui...Iar pe viitor te vei accidenta mai grav chiar daca accidentul va fi la fel de grav sau mai putin grav decat acesta...
Un picior luxat o data...se va luxa mult mai usor data urmatoare!