| fyndtnydt7u a întrebat:

Am de ceva timp o problemă cu genunchii. Când stau în casă, mă plimb, alerg nu am nimic. Când pedalez mă dor foarte tare. Eu înainte eram pe foaia 2 și pinionul 6-7. Acum nu mai pot să pedalez decât pe maxim foaia 1 și pinionul 4-5. Un coleg de la școală mi-a spus că s-ar putea să fie de la creștere. Am 14 ani și jumătate. Să îl cred sau să mă duc la doctor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Raducons a răspuns:

Trebuie sa mergi la medic,eu nu am fost deocamdata, dar trebuie sa merg pentru ca ma doare tot mai tare si mai mult cand plec de pe loc si este periculos.
Si pe mine ma dor genunchii, mai mult cel drept
Eu am mers mult cu bicicleta, la scoala, la munca.la tară,
La tine este cam devreme sa ai dureri, pe mine ma deranjeaza de aproape un an doar.

| Bucişan_Vanessa_1994 a răspuns:

Am patit si eu aceeasi chestia vara trecuta.Mie imi place sa fac drumetii si sa merg cu bicicleta si la un moment dat, brusc, o inceput sa ma doara ganunchii.Au inceput sa ma doara tare si m-am inaltat brusc.E de la crestere nu e neaparat sa mergi la doctor cel putin eu nu am fost m-am dat cu ceva gel pentru genunchi in seriile cand ma dureau tare si dupa o vreme mi o trecut.