| Dana111 a întrebat:

Am făcut o radiografie la plămâni si la rezultat scrie: modificări interstitiale difuze. Îmi poate spune cineva ce înseamnă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fie ai o pneumonie interstițiala (virala), fie esti mare fumatoare.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar pe medic de ce oare nu il intrebi? Noi nu stim. Atunci cand ai primit radiografia trebuia sa il intrebi pe el, sau pe medicul de familie, luni te duci cu radiografia la medicul de familie sa vada ce ai, ca aici degeaba intrebi.

| RAY a răspuns:

Aici nu sunt specialisti si simple pareri, du-te la un doctor specialist