| anonim_4396 a întrebat:

Am facut puroi in gat si vreau sa imi treaca foarte repede, caci pe 5 merg la ziua unei prietene si nu vrea sa ma chiunui sa mananc. Stiti vreun remediu natural pentru puroiul in gat?winking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| rosto a răspuns:

Adica peste 10 zile? Pai ai timp berechet, iti recomand sa consumi multa lamaie si sa iei niste propolis. O sa scapi repede. happy

11 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Daca ai amigdalita, ai nevoie de antibiotic in tratament.Tratamentele naturiste pe care ti le-au indicat cei de aici iti vor prelungi doar boala, ele sunt adoar adjuvante. Du-te la medicul de familie pentru tratament serios.

| mioara a răspuns:

Du-te la orl urgent.

| marrr a răspuns:

S-o crezi tu ca daca mananci lamaie te faci bine. Ai amigdalita, iar daca este pultacee si cronica tragi toata viata de asta. Trebuie sa faci tratament. Eu am facut din 6 in 6 ore penicilina+moldamin timp de cateva zile, o saptamana cred. Natural n-ai sa gasesti, mai ales daca e amigdalita pultacee. Du-te la ORL-ist

| Cσσкiє a răspuns:

Du-te la doctor, e cel mai sigur aşa. Cine ştie ce infecţie ai... sad. Oricum, sănătate multă!

| Claw a răspuns:

Mierea de albine cu lamaie razuita...de 2-3 ori pe zi cate o lingurita si gatabig grin

| foxi a răspuns:

Gargara cu saramura(apa cu sare de buc.)

| Piticaaa a răspuns:

Pentru gat eu stiu siropul de muguri de pin. Se gaseste la toate farmaciile si e pana in 10 lei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sigur am puroi in gat pentru ca la mine nu exista vara sa nu fac si oricum o sa scap repede cu miraculosul cartof cu spirt pe gatwinking sigur nu am amigdalita

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am puroi in gat de 1 spt, si am fost la medicul de familie si mia prescris o reteta cu augmentin si altceva de supt cum ar fi, strepsils, hexoraletten N(asta mia recomandat-o medicul) si altele, sanatatebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ceai fierbinte, strepsils miere si lamaie.Multa sanatate!:*

| sLuiza a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca de mai multe ori mi s-a spus de catre medici sa nu beau nimic *fierbinte*, ci doar cald.