| SebastianXeno a întrebat:

Am fost diagnosticat cu epilepsie.Pana acum am facut doar 4 crize toate in somn.Intrebarea mea este, este vreo șansă să fac criza ziua? Din câte știu dacă începi să faci crizele noaptea nu mai poți face ziua! Voi ce credeți? Nu vreau sa fac vreo criza la școală și dupa să rămân cu sechele

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anon31241212 a răspuns:

Daca esti expus vreunui factor de risc poti face. Multa sanatate iti doresc! La Suceava este sectie la neuro de epileptologie. Niste medici foarte buni. Multi din pacientii cu epilepsie cica nu mai au crize de cand au mers acolo.

| SebastianXeno explică (pentru Anon31241212):

Eu sunt din Judetul Suceava

3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Medicatia si stilul sanatos de trai iti va tine boala sub control.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti face oricand... Nu spune nimanui, la scoala, fiind generatie de copii de ****, iti vor pune intentionat video-uri/clipuri audio care-ti pot genera o criza (depinde ce fel de epilepsie ai, fotosenzitiva e cel mai nasol).